تاریخ انتشارسه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۰
کد مطلب : ۴۳۸۲۱۹
جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: مردم باید بتوانند مدیران را به معروف امر و از منکر نهی کنند تا از بروز فساد جلوگیری شود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازحجت‌الاسلام روح‌الله میرزایی ظهر امروز در آیین معارفه دبیر ستاد امر به ‌معروف و نهی از منکر استان سمنان اظهار کرد: این ستاد در سال ۱۳۷۲ در کشور و در استان‌ها نیز متناظر ستاد کشوری، ستاد امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شد.
او گفت: همان‌طور که مقام معظم رهبری نیز تأکید داشتند، این ستاد باید ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر باشد.
جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: نیاز است تا اثر خارجی و ملموس مصوبات و اقدامات ستاد امر به معروف و نهی از منکر، در متن جامعه مشهود باشد.
میرزایی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر همچون نماز واجب است، گفت: لازم است تا زمینه و بستر را فراهم کرده تا مردم بتوانند به‌راحتی این فریضه واجب را در جامعه انجام دهند.
او گفت: ما در قبال مردم و اینکه بتوانند به‌راحتی نسبت به امر به معروف و نهی از منکر اقدام کنند، مسؤول هستیم. ستاد امر معروف و نهی از منکر، ستادی فرهنگ‌ساز بوده و وظیفه ستاد برخوردهای قهری و انتظامی نیست.
جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر اضافه کرد: وظیفه پیشگیری از بروز منکرات در جامعه تنها بر عهده ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر نیست و نیاز است تا این ستاد وظیفه فرهنگ‌سازی خود و سایر دستگاه‌های مرتبط نیز وظایف اجرایی خود را در این حوزه به انجام رسانند.
میرزایی اضافه کرد: مهم‌ترین حوزه مقوله امر به معروف و نهی از منکر، مسؤولان هستند و مردم باید بتوانند مدیران را به معروف امر و از منکر نهی کنند تا از بروز فساد جلوگیری شود.
او گفت: اگر بتوانیم به‌صورت مطلوب و مؤثر، امر به معروف و نهی از منکر را تعریف و تبیین کنیم، امر به معروف و نهی از منکر نوترین، بهترین، شیرین‌ترین و کارسازترین نوع نظارت اجتماعی در جامعه خواهد بود.
جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر اضافه کرد: در تمام امور جامعه اگر مردم مطالبه‌گر، مسؤولیت‌پذیر و حساس باشند، هیچ مدیری جرأت اقدام به امر خلاف و فساد را نخواهد داشت.
میرزایی بیان کرد: قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر اقدامی مطلوب و مؤثر و پشتوانه امور در این حوزه بوده و رونق پیدا کردن مسأله مطالبه‌گری مردم از مسؤولان در جامعه امری ضروری است.
او گفت: در ۲۵ استان کشور دبیران جدید به‌منظور پیشرفت و بهبود امور در حوزه امر به معروف و نهی از منکر تغییر پیدا کردند.
جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: در استان سمنان با بافت مردمی مذهبی که نسبت به خیلی از شهرهای کشور وضع بهتری دارد، الگوسازی مطلوبی صورت گیرد و بتوانیم سمنان را به‌عنوان یک الگوی ملی برای تمام کشور در حوزه امر به معروف و نهی از منکر معرفی کنیم.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

دروغی به نام «رویای ایرانی آبان۹۹»
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
فراقی جانکاه و امیدبخش
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
از خانطومان تا بهشت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰