نخستین بانوی تالوکار مدال آور المپیک آسیایی بزرگسالان با بیان این‌که بابت همه‌ی مدال‌هایی که می‌گیرم مدیون شهدا هستم گفت: هر موقع از اهل بیت کمک خواستم دستم را گرفتند و در زندگی نقش ائمه اطهار را به طور کامل احساس کردم.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل از رسانه الکترونیکی تابش کوثر گفت‌‌وگویی با زهرا کیانی، نخستین بانوی تالوکار مدال آور المپیک آسیایی بزرگسالان انجام داده است که بخش‌های مهم آن از نظرتان می‌گذرد. زهرا کیانی عضو تیم ملی ووشو بانوان است و در بازی‌های آسیایی 2018 اندونزی صاحب مدال نقره شد.

- من از هشت سالگی به اردوی تیم ملی ووشو دعوت شدم  و پس از دو سال در مسابقات جهانی سنگاپور شرکت کردم.
- بسیاری از کودکان با بازی کردن خوشحال می‌شوند ولی من در کودکی از این‌که تمرین خوبی داشته باشم و مربی‌ام تشویقم کند خوشحال می‌شدم که واقعا دوری از خانواده در این دوران مخصوصا برای کودک ۱۰ ساله خیلی سخت بود اما آن‌چنان رسیدن به اهدافم برایم مهم بود که این سختی‌ها را تحمل می‌کردم.

نقش والدین در موفقیت ورزشکار
- به‌نظرم خانواده نقش خیلی اساسی در موفقیت یک ورزشکار دارد. در حقیقت هشتاد درصد موفقیت یک ورزشکار نتیجه‌ی حمایت خانواده‌اش است.
- خانواده‌ام همیشه برای تمریناتم همراهم بودند و حمایتم کردند تا آن‌جایی که وقتی ما از استان چهارمحال و بختیاری به اصفهان نقل مکان کردیم پدرم نتوانستند برای کارشان انتقالی بگیرند و بدین ترتیب هر صبح این مسیر دوساعته را می‌رفتند و عصر همین مسیر را برمی‌گشتند و همه‌ی این سختی‌ها را به‌خاطر پیشرفت و موفقیت من تحمل می‌کردند.
از کودکی به امام حسین اعتقاد خیلی زیادی داشتم
- در سال ۱۳۹۶ به مادرم اصرار می‌کردم که در پیاده روی اربعین شرکت کنم اما چون همراهی نداشتم مادرم اجازه نمی‌داد و من از اینکه نمی توانستم در این مراسم باشکوه شرکت کنم ناراحت بودم که شاید باورتان نشود سه روز بعد، طی یک تماس تلفنی برای حضور در برنامه زنده تلویزیون در کربلا دعوت شدم، چون از کودکی به امام حسین اعتقاد خیلی زیادی داشتم.
- وقتی برای اولین بار وارد کربلا شدم حس فوق العاده قشنگی داشتم و به صورت ناخودآگاه اشک می‌ریختم.

هر موقع از اهل بیت کمک خواستم دستم را گرفتند
- هر موقع از اهل بیت کمک خواستم دستم را گرفتند و در زندگی نقش ائمه اطهار را به طور کامل احساس کردم. در کربلا هم به یاد دارم دعا کردم که در المپیک آسیایی مدال بگیرم. یک حاجت  غیرممکن را خواستم  چون هم رقابت‌ها از سطح بالایی برخوردار بود و هم اولین بار بود که در این مسابقات به‌عنوان یک بزرگسال حضور داشتم و حریفانم خیلی باتجربه‌تر بودند اما خدا را شکر که امام حسین علیه السلام حاجتم را اجابت کردند و اولین مدال تالوی المپیک آسیایی بانوان تاریخ کشورمان را کسب کردم. 
آرامش امروزمان به خاطر شهداست 
 - آرامش امروزمان به خاطر شهداست که در سایه‌ی این آرامش می‌توانیم استعدادهایمان را پیدا کنیم و به فعلیت برسانیم. بابت همه‌ی مدال‌هایی که می‌گیرم مدیون شهدا هستم.

از همان کودکی همه‌ی تلاشمان برای رنگ پرچم خودمان بوده است
- زمانی که در مسابقات بین المللی شرکت می‌کنیم گاهی اوقات مربی خارجی که کار ما را می‌بیند، با ما صحبت می‌کند و می‌پرسد که آیا دوست داریم در تیم آن‌ها کار کنیم یا نه، که ما چون ریشه‌ی خودمان را می‌دانیم و حاضر نیستیم در تیم دیگری حضور پیدا کنیم و می‌خواهیم  پرچم کشور خودمان را بالا ببریم پیشنهاد آن‌ها را رد می‌کنیم زیرا از همان کودکی همه‌ی تلاشمان برای رنگ پرچم خودمان بوده است.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

دامنه بلندِ یک پیام کوتاه
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۱
دروغی به نام «رویای ایرانی آبان۹۹»
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
فراقی جانکاه و امیدبخش
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵