تاریخ انتشارسه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
کد مطلب : ۴۳۸۱۷۹
جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی تاکید کرد: وقت آن رسیده است که مفاهیمی نظیر سبک زندگی دفاع مقدسی، مدل مدیریت و فرماندهی دفاع مقدسی و ولایت مداری دفاع مقدسی مجددا مورد بازشناسی و بازتولید قرار گیرند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازجمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس بیانیه ای صادر کرد که متن آن به شرح ذیل است:
با فرا رسیدن سالگرد بزرگداشت ایام دفاع مقدس و با توجه به نیاز امروز جامعه نسبت به بازتولید فرهنگ ایثار و شهادت، جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی نکاتی را در این خصوص یاداور می شود.
شاید بتوان گفت مهمترین دستاورد  سال های دفاع مقدس که همچنان نیز می تواند همچون مشعلی ما را در پیمودن مسیر راهنمایی کند یادآوری و بهرمندی از فرهنگ دفاع مقدس در همه عرصه های زندگی و خصوصا مدیریت خرد و کلان کشور می باشد.
خاطر نشان می شود در سال های دفاع مقدس شاهد شکل گیری و پدید آمدن یک چتر فکری و یک نوع  نگرش خاص نسبت به مسائل گوناگون از جمله مدیریت جنگ بودیم که همین نوع از نگرش باعث شد بتوانیم در مقابل ماشین جنگی دنیای استکبار مقاومت کنیم و پیروزی های خیره کننده ای را به ثبت برسانیم.
این شالوده فکری محصول رهنمود های امام راحل بود که در طی دهه اول انقلاب به مرور زمان بنا نهاده شد و با زعامت رهبر فرزانه انقلاب مستحم گردید، به طوری که هم اکنون الهام بخش همه حرکت ها و جریانات حق طلبانه در اقصی نقاط عالم است. 
باید بپذیریم که در طی سال های بعد از دوران دفاع مقدس و نضج گرفتن افکار تکنوکرات تحت لوای سازندگی بخشی از ارزش های دفاع مقدس مورد بی مهری قرار گرفت و به تدریج سعی شد، تا الگوهای رفتاری مبتنی بر ایثار و از خودگذشتگی به حاشیه رانده شود. 
با کم رنگ شدن فرهنگ دفاع مقدس و تغییرات محسوس در الگوهای رفتاری مدیران توفیقات ما نیز در عرصه های گوناگون کم رنگ شد و به همین میزان که ما از ارزش های متعالی فاصله گرفتیم، ضریب موفقیت های ما نیز دچار تغییر شد و چه بسا بخش قابل توجهی از مشکلات  امروز کشور نتیجه دور شدن ما از همان الگوها و مدل های مدیریتی دفاع مقدس است. 
بپذیریم که الگوهای رفتاری و مدیریتی که در حال حاضر در برخی از سازمان ها، ادارات و در بین طیفی از مدیران وجود دارد هیچ سنخیتی با آنچه در دوران دفاع مقدس شاهد بودیم ندارد. 
به همین منظور به نظر می رسد تنها راه حل موضوعات و مسائل فعلی کشور بازگشت به همان مدل های رفتاری و مدیریتی در عرصه های مختلف سیاسی، فرهنگی و اقتصادی است. 
جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی تاکید دارد، وقت آن رسیده است که مفاهیمی نظیر سبک زندگی دفاع مقدسی، مدل مدیریت و فرماندهی دفاع مقدسی و ولایت مداری دفاع مقدسی مجددا مورد بازشناسی و بازتولید قرار گیرند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

دروغی به نام «رویای ایرانی آبان۹۹»
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
فراقی جانکاه و امیدبخش
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
از خانطومان تا بهشت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰