تاریخ انتشارسه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵
کد مطلب : ۴۳۸۱۳۶
شورای اتحادیه اروپا در اقدامی شرکت هواپیمایی باربری «سیگما ایرلانز» قزاقستان را به دلیل نقض محدودیت‌های تسلیحاتی سازمان ملل تحریم کرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازشورای اتحادیه اروپا یکی از شرکت های هواپیمایی باربری قزاقستان را به دلیل نقض محدودیت‌های تسلیحاتی سازمان ملل تحریم کرد.
تحریم‌های اعمال شده اتحادیه اروپا شامل مسدود شدن دارایی‌های این شرکت و ممنوعیت انتقال وجوه از اتحادیه اروپا به این شرکت است.
بر اساس گزارش وب سایت شورای اتحادیه اروپا، این اتحادیه علیه 2 نفر از ناقضان حقوق بشر در لیبی و 3 شرکت دیگر به دلیل نقض محدودیت‌های تسلیحاتی سازمان ملل برای انتقال اسلحه به لیبی، تحریم کرده است.
آنها به لیست اشخاص حقیقی و حقوقی اضافه می‌شوند که علیه آنها اقدامات محدودکننده در ارتباط با درگیری لیبی، وضع می‌شود.
به این ترتیب، شرکت هواپیمایی باربری «سیگما ایرلانز» قزاقستان، شرکت «اورآسیا شیپینگ» ترکیه و «مید ویو شیپینپگ» اردن تحت این تحریم‌ها قرار گرفتند.
سازمان ملل شرکت هواپیمایی سیگما ایرلانز قزاقستان را به عنوان یکی از تامین کنندگان محموله‌های هوایی تجاری شناسایی کرده که بر خلاف تحریم سازمان ملل برای انتقال تجیهزات نظامی به لیبی عمل می‌کند.
به این ترتیب، 17 نفر که در این لیست قرار دارند، حقوق ورود به اتحادیه اروپا را ندارند و دارایی 19 سازمان دیگر مسدود شده است.
در سند شورای اتحادیه اروپا آمده است: اتحادیه اروپا علیه اشخاص حقوقی و حقیقی که اقدامات آنها به صلح و امنیت لیبی را تهدید کند یا مانع پایان موفقیت آمیز گذار سیاسی در این کشور شوند، اقدامات محدود کننده اعمال می‌کند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

دامنه بلندِ یک پیام کوتاه
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۱
دروغی به نام «رویای ایرانی آبان۹۹»
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
فراقی جانکاه و امیدبخش
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵