عضو هیئت‌مدیره شرکت بازآفرینی شهری گفت: در قالب تفاهم نامه‌ای بین وزارت راه و شهرسازی و ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، حدود ۲۱ هزار مسکن برای اقشار کم درآمد احداث می‌شود.
۰
plusresetminus
عضو هیئت‌مدیره شرکت بازآفرینی: ستاد اجرایی ۲۱ هزار مسکن برای کم درآمدها می‌سازد
به گزارش بلاغ، در راستای اجرای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، تفاهم نامه‌ای بین شرکت بازآفرینی شهری به نمایندگی از وزارت راه و شهرسازی و شرکت توسعه‌گران عمران ستاد اجرایی فرمان امام (ره) منعقد شد. طبق این برنامه ۲۱ هزار واحد مسکونی در ۱۶ استان کشور ذیل برنامه تولید ۵۰ هزار واحد احداث می‌شود.

مجید روستا؛ عضو هیئت‌مدیره شرکت بازآفرینی شهری در این خصوص به ایسنا گفت: در قالب این تفاهم نامه، شرکت بازآفرینی شهری دو میلیون و ۱۳۹ هزار مترمربع از زمین‌های در اختیار خود واقع در محدوده قانونی شهرها را در اختیار ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به منظور احداث مسکن برای اقشار کم درآمد قرار می‌دهد.

وی افزود: این اراضی سرمایه شرکت است که به ساخت مسکن اختصاص می‌یابد و منابع حاصل از آن را در بافت‌های ناکارآمد هزینه می‌کنیم. به طور مثال یا ساکنین بافت را به این مناطق انتقال می‌دهیم و یا از طریق منافع این سرمایه‌گذاری، برنامه نوسازی و بهسازی بافت را پیش می‌بریم.

عضو هیئت‌مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه طبق تفاهم نامه، ستاد در راستای مسئولیت اجتماعی خود هیچ حق الزحمه‌ای دریافت نمی‌کند، گفت: ما زمین، تسهیلات و پروانه را تامین می‌کنیم. منابع در نظر گرفته شده برای هر واحد در تهران و سایر کلانشهرها بین ۲۲۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان است که به صورت وام با نرخ سود ۱۸ درصد و مدت بازپرداخت ۱۲۰ ماهه از متقاضیان دریافت می‌شود.

روستا تصریح کرد: یکی از پروژه‌ها در قالب تفاهم نامه با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) احداث ۵۲۰۰ واحد در چابهار است. البته در منطقه سیستان و بلوچستان یکهزار واحد مسکونی نیز از سوی شرکت بازآفرینی و توسط بسیج سازندگی احداث می‌شود که عملیات اجرایی آن به زودی آغاز می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

فراقی جانکاه و امیدبخش
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
از خانطومان تا بهشت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰