تاریخ انتشاردوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰
کد مطلب : ۴۳۸۰۴۳
جانباز جنگ تحمیلی با بیان اینکه شکست حصر اقتصادی با مدیریت اشرافیگری ممکن نیست، گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی روحیه جهادی، مدیریت انقلابی و تفکر ولایی لازم است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازسید محمدیار خاضع امروز در جمع فرماندهان و ایثارگران دفاع مقدس در مصلای دهدشت اظهار داشت: دفاع مقدس به ما آموخت در گرداب فتنه‌ها راه را از چاه تشخیص دهیم.
فرمانده دوران دفاع مقدس تصریح کرد: نکته اساسی در چهلمین سالگرد دفاع مقدس به عنوان کلیدواژه بنیان دفاع مقدس این است که هر جا ما به فرامین امامین انقلاب و منویات آنها عمل کردیم رشد چند درصدی داشتیم و هر جا عمل نکردیم یا سهل انگاری کردیم زمینگیر شدیم.
این جانباز جنگ تحمیلی با بیان اینکه راز دفاع از ولایت اتصال امت با ولی امر مسلمین است، افزود: این کاری بود که شهیدان و ایثارگران در دوران طلایی دفاع مقدس به منصه ظهور رساندند.
خاضع ادامه داد: امروز گنجینه دفاع مقدس برای مشکلات اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و نظامی کشور راهگشاست.
وی با اشاره به رفتار بنی صدر در جنگ و بی‌تفاوتی او نسبت به تجاوز دشمن به خاک میهن گفت: بعد از عزل بنی صدر در خرداد 1360 رزمندگان زیر چتر ولایت فقیه با سه خصیصه مدیریت جهادی،روحیه انقلابی و تفکر ولایی که گره‌گشای همه مشکلات ما است به میدان آمدند.
یادگار دفاع مقدس تصریح کرد: اولین فرمان امام به عنوان فرمانده کل قوا این بود که به تمام نیروهای نظامی و انتظامی هشدار می‌دهم محاصره آبادان باید شکسته شود،اولین عملیات سپاه که زیر چتر ولایت فقیه طراحی شد عملیات فرماندهی کل قوا خمینی روح خدا بود بعد از آن ارتش و سپاه نگذاشتند حرف امام به زمین بیفتد روی مین رفتند تا خط به دست دشمن نیفتد.
این رزمنده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه آن روز امام فرمودند حصر آبادان شکسته شود، اضافه کرد: امام امروز فرمودند حصر اقتصادی باید شکسته و اقتصاد مقاومتی جایگزین شود.
پیشکسوت عرصه جهاد بیان داشت: با مدیریت اشرافیگری نمی‌شود حصر اقتصادی را شکست باید مدیریت جهادی، تفکر ولایی و روحیه انقلابی در جنگ اقتصادی ورود پیدا کند.
خاضع با اشاره به اینکه مشکل اقتصادی و اشتغال جوانان کمتر از ایثار شهیدان و رزمندگان دفاع مقدس نیست و سهل انگاری در این زمینه به منزله فرار از جنگ است و می بایست دادگاه صحرایی تشکیل شود، گفت: ما در جنگ تمام عیار اقتصادی با دشمن هستیم در دفاع مقدس با دست خالی و تنها با 10 درصد منابع دولت وارد جنگ شدیم اما زیر چتر ولایت مطلقه فقیه کمر دشمن را شکستیم.
جانباز 70 درصد جنگ تحمیلی گفت: امروز هم ما قادریم با همان سه خصیصه دوران دفاع مقدس و با گنجینه‌ای که از آرمانهای انقلاب و دفاع مقدس داریم کمر دشمن را بشکنیم.
وی ادامه داد: ما مشکل منابع نداریم کشور فقیر نیست در دوران جنگ سیم خاردار به ما نمی‌دادند بیشترین تحریم ها برای نیروهای مسلح بود و امروز بیشترین افتخارات از آن نیروهای مسلح است.
به گفته این جانباز دفاع مقدس تفکر ولایی، روحیه انقلابی و مدیریت جهادی برای رفع مشکات امروز جامعه مورد نیاز است.
 وی با یادآوری فرموده امام راحل مبنی بر اینکه «نگذارید پیشکسوتان جهاد و شهادت در پیچ و خم‌های زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند» افزود: ایثارگران را فقط در هفته دفاع مقدس خلاصه نکنید بلکه از تفکر، دانش، انرژی و ظرفیت ایثارگران می‌بایست استفاده شود این قشر هر کدام برگ زرینی است در تاریخ که نسل بعدی غصه می‌خورد که چرا قدردان این پیشکسوتان جهاد نبودیم.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

از خانطومان تا بهشت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰
تضرع؛ نیاز امروز جامعه
جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶