تاریخ انتشاردوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰
کد مطلب : ۴۳۷۹۸۲
چین قصد دارد ماهواره‌ای را برای انجام آزمایش‌های درون مداری در مورد فناوری‌های اصلی مربوط به تشخیص امواج گرانشی مستقر در فضا پرتاب کند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازسی‌تی‌جی‌ان، وو یوئلیانگ، دانشمند ارشد برنامه تایجی گفت: چین قصد دارد ماهواره Taiji-2، ماهواره‌ای را برای انجام آزمایش‌های مداری در مورد فناوری‌های اصلی مربوط به تشخیص امواج گرانشی مستقر در فضا پرتاب کند.
 وو یوئلیانگ در کنفرانس فضایی ۲۰۲۰  چین که در فوژو برگزار شد، گفت: Taiji-1، نخستین ماهواره چین در این برنامه در آگوست ۲۰۱۹ پرتاب شد و عملکرد خوبی در مدار  دارد.
 ماهواره تایجی-۱ (Taiji-1) به منظور انجام آزمایش‌های درون‌مداری در مورد فناوری‌های مهم مربوط به تشخیص موج گرانشی فضاپایه به فضا پرتاب شد.
این دانشمند ارشد افزود: Taiji-1 گام اساسی در کشف امواج گرانشی برداشته است؛ نتایج آزمایشی آن صحت و عملی بودن کل برنامه Taiji را تأیید کرده است.
آژانس فضایی ملی چین (CNSA) برای اجرای برنامه Taiji یک استراتژی سه مرحله‌ای تعیین کرده است؛ حدود یک سال طول کشید تا یک تیم تحقیقاتی Taiji-1 را توسعه دهد. انتظار می‌رود در قدم دوم دو ماهواره و در گام سوم سه ماهواره پرتاب شوند.
بائو ویمین، مدیر کمیته علوم و فناوری تحت شرکت علوم و فناوری هوافضای چین گفت: تا سال ۲۰۴۵، چین بیش از ۱۰۰۰ پرواز فضاپیما در سال را انجام می‌دهد و در مجموع ۱۰ هزار تن بار و ۱۰ هزار مسافر را حمل می‌کند.


بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰
تضرع؛ نیاز امروز جامعه
جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶
پایان انتظار 4 سال و 5 ماه و 5 روز
سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۱