تاریخ انتشارجمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
کد مطلب : ۴۳۷۶۴۶
یک معارض معروف اماراتی با بیان اینکه حامیان عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در امارات کم تعداد هستند، از سرکوب شدید مخالفان سازش در این کشور سخن گفت.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل از«حمد الشامسی» معارض و افشاگر اماراتی مقیم ترکیه، در سخنانی به سازش ابوظبی با رژیم صهیونیستی و شرایط جامعه امارات در این خصوص پرداخت.
او به وبگاه عربی‌۲۱ گفت که حامیان عادی‌سازی روابط با اسرائیل در امارات بسیار اندک هستند، اما همین تعداد کم در تمامی برهه‌ها و رخدادهای به شدت فعال شده و به حمایت از سیاست‌های حکومت می‌پردازند.
الشامسی که خود به ۱۵ سال زندان در امارات محکوم شده است، تأکید کرد که مردم امارات احساس قلبی بالایی با مسأله فلسطین دارند و حضور چشمگیر جریانی خاص در شبکه‌های اجتماعی انعکاس مردم امارات نیست. به گفته وی دلیل اینکه مخالفان سیاست‌های حکومت ساکت هستند، به هزینه‌های سنگینی که در صورت ابراز مخالفت باید بپردازند، اشاره کرد و گفت که فرد معارض در صورت مخالفت با حکومت به ۱۰ سال حبس و غرامت یک میلیون درهمی محکوم می‌شود.
این معارض اماراتی در بخش دیگری از سخنان خود به مجمع «شواری عالی اتحاد» که بالاترین نهاد حاکمیتی این کشور است پرداخت و گفت که هم اکنون این مجمع دیگر ارزش سابق را ندارد و تصمیمات کلان بدون مشورت با دیگر امارت‌ها اتخاذ می‌شود، در حالیکه توافقات باید به تأیید «شورای عالی اتحاد» برسد و این خلاف قانون اساسی امارات است.
با این وجود انجمن اماراتی «مقاومت علیه سازش» که «حمد الشامسی» از اعضای اصلی آن است، امروز (جمعه) از جمع‌آوری بیش از دو میلیون امضاء از میان کاربران جهان عرب در مخالفت با سازش خبر داد. (جزئیات بیشتر)
امارات و بحرین سه‌شنبه هفته جاری توافق عادی‌سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی را به طور رسمی در کاخ سفید امضا کردند؛ توافقی که با خشم و محکومیت بسیاری از گروههای مردمی در جهان عرب به خصوص فلسطینیان همراه شده است.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

فراقی جانکاه و امیدبخش
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
از خانطومان تا بهشت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰