رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت‌افزار و لوازم مهندسی: 

80 درصد نوشت‌افزارهای پرمصرف در کشور تولید می‌شود

تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸
کد مطلب : ۴۳۷۵۲۹
رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت‌افزار و لوازم مهندسی گفت: طی دو سال اخیر سهم تولید داخلی نوشت‌افزارهایی مانند مداد، خودکار،‌تراش و پاک‌کن از ۲۰ به ۸۰ درصد رسیده است.
۰
plusresetminus
80 درصد نوشت‌افزارهای پرمصرف در کشور تولید می‌شود
به گزارش بلاغ، رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت‌افزار و لوازم مهندسی در رابطه با وضعیت تولید نوشت‌افزار داخلی، گفت: در حال حاضر تولید برخی اقلام از قبیل مداد، خودکار، مداد‌تراش، پاک‌کن و غیره در داخل کشور انجام می‌شود اما در زمینه  تولید برخی اقلام  فعلا در ابتدای راه هستیم، بنابراین در برخی اقلام نوشت‌افزار هنوز نیاز وارداتی وجود دارد. 

وی بیان داشت: طی دو سال اخیر سهم تولید داخلی نوشت‌افزارهایی مانند مداد، خودکار،‌تراش و پاک‌کن از ۲۰ به ۸۰ درصد رسیده است.

فرزانیان با‌ اشاره به تولید ماژیک وایت برد در داخل کشور بیان داشت: تولید این کالا اخیرا در کشور آغاز شده در حالی که ماژیک انواع مختلفی دارد و هنوز در انواع دیگر آن در داخل کشور تولیدی نداشته‌ایم در حالی که به دلیل تولید این نوع از ماژیک تولید واردات انواع ماژیک متوقف شده است.

وی درباره واردات نوشت‌افزار قاچاق بیان داشت: نمی‌توان اطمینان کامل داشت که واردات قاچاق در این بخش وجود ندارد اما با توجه به افزایش نرخ ارز، واردات قاچاق بسیاری از کالاها بخصوص کالاهایی که تولید آن در داخل انجام می‌شود اصلا صرفه اقتصادی ندارد و با توجه به قیمت بالای این کالاها  تقاضایی نیز برای آن وجود ندارد، بنابراین طبیعی است که واردات قاچاق نیز کاهش یابد.

  رئیس اتحادیه نوشت‌افزار و لوازم مهندسی بیان داشت: اما در کالاهایی که ثبت سفارش آنها ممنوع است و از طرفی تقاضا برای آن وجود دارد بخصوص لوازم نوشت‌افزار مهندسی ممکن است واردات قاچاق وجود داشته باشد.

وی اظهار داشت: در ابتدای امسال مشکلاتی در ‌ترخیص و تامین مواد اولیه وجود داشت اما به مرور حل شد. بنابراین ممکن است در شرایط فعلی تامین مواد اولیه با تاخیر انجام شود که موجب توقف موقتی تولید می‌شود.
منبع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

دامنه بلندِ یک پیام کوتاه
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۱
دروغی به نام «رویای ایرانی آبان۹۹»
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
فراقی جانکاه و امیدبخش
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵