تاریخ انتشارسه شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۵
کد مطلب : ۴۳۷۴۸۲
مطالعه نشان می‌دهد از ربات‌هایی مانند Pepper می‌توان در خانه‌های مراقبت در انگلستان برای بهبود سلامت روان سالمندان و کاهش تنهایی استفاده کرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازدیلی‌میل، مطالعات نشان می‌دهد از ربات‌هایی مانند «Pepper» می‌توان در خانه‌های مراقبت در انگلیس برای بهبود سلامت روان سالمندان و کاهش تنهایی استفاده کرد.
نمونه اولیه این ربات در سال ۲۰۱۴ به وسیله محققان ژاپنی تولید شد؛ به گفته دانشمندان ربات PEPPER اولین ربات قادر به شناسایی احساسات انسانی، صحبت با آنها، فعالیت اجتماعی، دست دادن با انسان‌ها و حتی انجام تمرین‌های ورزشی است.
از ربات مذکور به طور منظم برای نمایش توان بالقوه ربات‌ها در آینده استفاده شده است؛ مطالعه نشان می‌دهد افراد مسن هنگام داشتن ربات پپر کمتر تنها و شادتر هستند.
«Pepper» توسط غول مهندسی «SoftBank Robotics» ساخته شده است؛ این ربات‌ها در خانه‌های مراقبت در انگلستان و ژاپن مورد آزمایش قرار گرفتند و محققان دریافتند افراد مسن که از آنها حداکثر ۱۸ ساعت در طول دو هفته استفاده می‌کردند، بهبود قابل توجهی در سلامت روان داشتند.
کارشناسانی که این فناوری را توسعه داده‌اند می‌گویند، هیچ جایگزینی برای مراقبان واقعی انسان نیست اما ربات‌ها می‌توانند پشتیبانی بیشتری را در کنار سیستم‌های فعلی ارائه دهند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين