تاریخ انتشارسه شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰
کد مطلب : ۴۳۷۴۵۴
رئیس شورای اروپا پس از گفت‌وگوی ویدئوکنفرانسی با رئیس جمهور چین گفت که اروپا باید یک بازیگر و نه زمین بازی باشد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل از«چارلز میشل» رئیس شورای اروپا روز دوشنبه گفت که این اتحادیه دیگر نمی‌خواهد که از آن سوء استفاده شود و خواستار روابط عادلانه‌تری در تجارت با خود است.
وی که پس از گفت‌وگوی ویدئوکنفرانسی با «شی جین‌پینگ» رئیس جمهور چین این سخنان را مطرح می‌کرد، گفت: «اروپا باید یک بازیگر و نه زمین بازی باشد.»
این مقام اتحادیه اروپا اضافه کرد: «ما خواستار عدالت بیشتری هستیم، ما خواستار یک روابطه متعادل بیشتری هستیم که متقابل و در یک زمین بازی برابر باشد.»
رئیس جمهور چین نیز امروز دوشنبه گفت چین و اتحادیه اروپا باید به همزیستی مسالمت آمیز همکاری، چند جانبه گرایی و همچنین گفت‌وگو و مشاوره برای توسعه سالم و پایدار روابط خود پایبند باشند.
شی جین پینگ با اشاره به اینکه همه گیری کرونا تغییرات مشاهده نشده در یک قرن را تسریع می‌کند و بشر در یک دوراهی جدید ایستاده، از چین و اتحادیه اروپا خواست تا ثبات و توسعه سالم و پایدار مشارکت راهبردی جامع چین و اتحادیه اروپا را گسترش دهند.
در همین حال «وو کیان»، سخنگوی وزارت دفاع چین روز شنبه خاطرنشان کرد که آمریکا بزرگترین تهدید برای نظم و صلح بین‌الملل محسوب می‌شود. سخنگوی وزارت دفاع چین در این بیانیه ای گفت: «شواهد در سال‌های متمادی نشان می‌دهند که این آمریکاست که به ناآرامی‌های منطقه‌ای دامن می‌زند، نظم بین‌المللی را نقض می‌کند و صلح جهانی را از بین می‌برد.»

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جای خالی جابر
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
دست‌مریزاد سردار سلامی
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸
طوبای حکمت
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵