تاریخ انتشاردوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
کد مطلب : ۴۳۷۴۰۳
«کاوشگر چانگ‌ای ۴»، فعالیت خود را برای بیست و دومین روز قمری در حاشیه ماه از سرگرفت و به این ترتیب رکورددار حضور در ماه شد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازشینهوا،‌ «کاوشگر چانگ‌ای ۴»، فعالیت خود را برای بیست و دومین روز قمری در حاشیه ماه از سرگرفت و به این ترتیب رکورددار حضور در ماه شد.
‌ماه‌نورد Yutu-۲ یا Jade Rabbit-۲ به همراه کاوشگر  چانگ‌ای ۴ کار خود را برای بیست دومین روز قمری در آن طرف ماه آغاز کرده‌اند.
طبق گزارش مرکز اکتشافات قمری و برنامه فضایی اداره ملی فضایی چین (CNSA)، هر دو فرودگر و کاوشگر در وضعیت عادی قرار دارند و به خوبی کار می‌کنند.
کاوشگر چانگ ای۴ که ​​در تاریخ ۸ دسامبر ۲۰۱۸ به فضا پرتاب شد، در تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۱۹ اولین فرود نرم را در دهانه فون کارمن در حوزه قطب جنوب نیمه پنهان ماه تجربه کرد.
مرکز اکتشافات قمری چین گفت: کاوشگر چانگ ای چهار در ساعت ۵:۱۵ صبح شنبه (به وقت پکن) از خواب بیدار شد.
در حال حاضر از حضور کاوشگر چینی در ماه حدود ۶۱۸ روز می‌گذرد و چین همچنان در حالی رکورددار حضور در ماه است که این مأموریت را با موفقیت پیش می‌برد.بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جای خالی جابر
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
دست‌مریزاد سردار سلامی
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸
طوبای حکمت
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵