تاریخ انتشاردوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰
کد مطلب : ۴۳۷۳۸۷
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان چالوس اعلام کرد: ۳۳ هزار و ۵۰۰ متر مربع از اراضی ملی به ارزش ۳۵۰ میلیارد ریال رفع تصرف و به وضع سابق بازگردانده شد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازهادی بزرگی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان چالوس امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار  در چالوس از آزادسازی  ۳۳ هزار و ۵۰۰ متر مربع از اراضی ملی به ارزش ۳۵۰ میلیارد ریال خبر داد و اظهار کرد: این رفع تصرفات در قالب ۴ فقره، در مناطق روستای الیت، سیاه بیشه، حاشیه جنگلی سینوا و عجول دره موسوم به سرلو در اجرای تبصره ذیل ماده ۵۵ و تعدادی در راستای احکام قطعی و همچنین ۲ دستگاه اعیانی و یک باب دام سرای در معیت نیروی انتظامی و با همراهی نیروهای حفاظت از ید متصرف خارج و مورد تخریب قرار گرفت.
وی افزود: با اجرای ۲۸ فقره از ابتدای سال تاکنون ۴۱ هزار و ۲۱۷ مترمربع از اراضی ملی شهرستان چالوس به منظور حفظ انفال و عرضه‌های ملی رفع تصرف و به دولت بازگردانده شد.

بزرگی خاطر نشان کرد: منابع طبیعی به عنوان سرمایه ملی متعلق به همه نسل‌ها است و بر این اساس حفظ و حراست از آن مشارکت همگانی به‌ویژه نهادها و سازمان‌های مرتبط را می‌طلبد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان چالوس حفاظت از اراضی ملی را اولویت مهم و اصلی منابع طبیعی دانست، و اظهار کرد: در این راستا تیم‌های گشت و مراقبت یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان چالوس به طور مستمر عرصه‌ها را مورد رصد قرار می‌دهند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف بر روی اراضی ملی با متخلفان برخورد قانونی صورت می‌گیرد.
وی از عموم مردم درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف در عرصه‌های جنگلی و مرتعی مراتب را فورا از طریق سامانه ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.
شهرستان چالوس متشکل از شهر چالوس و بخش مرزن آباد است که با ۱۶۱ هزار هکتار اراضی ملی در غرب استان مازندران قرار دارد که همواره اراضی این شهرستان با توجه به ارزش بالا و آب و هوای مناسب همواره مورد تصرف سودجویان قرار می‌گیرد.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جای خالی جابر
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
دست‌مریزاد سردار سلامی
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸
طوبای حکمت
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵