تاریخ انتشارجمعه ۲۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۰
کد مطلب : ۴۳۷۲۲۴
ترافیک از مهم‌ترین معضلات کلان‌شهرها محسوب می‌شود. تاثیر این عامل بیرونی بر اعصاب و روان شهروندان حائز اهمیت فراوانی است تا آنجا که رفتارهای ترافیکی از جمله شاخص‌های ارزیابی سلامت روانی جوامع به شمار می‌روند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازامین رفیعی فرماندار شهرستان بناب در جلسه مشترک شورای هماهنگی ترافیک و کمیسیون حمل و نقل و سوانح شهری و جاده ای بناب با اشاره به معضل بزرگ ترافیک در سطح شهر بناب اظهارکرد: رفع مشکل ترافیک جزو مطالبات بحق مردم است و حجم بالای ترافیک در بناب باعث بروز تنش های اجتماعی شده است و از این رو نهادهای مجری باید در اجرای مصوبات این کمیسیون تسریع کنند.
وی با انتقاد از عدم اجرای برخی مصوبات شورای ترافیک در سطح شهرستان گفت: برخی مواقع برخی ارگان ها مصوبات شورای ترافیک را بخاطر تبعات اجتماعی آن اجرا نمی کنند، در حالی که اولویت برای مسئولین سلامتی مردم است و طبیعی است که برخی بخاطر عدم تأمین منافع شخصی با مصوبات مخالفت کنند.
رئیس شورای ترافیک شهرستان بناب اضافه کرد: مجری اکثریت مصوبات در داخل شهر بر عهده شهرداری بوده و خارج از محدوده نیز بر عهده اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای است ولی متأسفانه تا زمانی که مصوبات در حد صورتجلسه باقی بمانند هیچ نتیجه ای عاید رفع مشکلات ترافیکی نخواهد کرد.
رفیعی در ادامه در خصوص حل مشکل پله برقی کوی شهرداری، محل تجمع کارگران فصلی، توقف خودروهای سنگین در محدوده شهر، جلوگیری از توقف خودروها در زیر پل سرداران و همچنین بررسی تقاضای مغازده داران پاساژ کشفی برای عدم پارک تاکسی های شهری در جلوی پل روبروی این پاساژ تأکید کرد.
 
اکثریت مشکلات ترافیکی شهرستان مشکل مدیریتی است!
این گزارش می افزاید، نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی گفت: اکثریت مشکلات ترافیکی شهرستان بیش از آنچه اعتباری باشد، مشکل مدیریتی است و با توجه به تدابیری که در شهرستان اتخاذ شده، بلحاظ هماهنگی های مناسب بین مسئولین انتظار این است که شاهد مشکلات ترافیکی در شهر نباشیم.
حجت الاسلام محمد باقری بنابی در جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان با بیان اینکه معضل اصلی سطح شهر معضل ترافیکی است؛ افزود: مصوبات شورای ترافیک باید لازم الاجرا باشند و تمامی اعضا باید به مصوبات تمکین کنند.
وی با اشاره به ضرورت جذب مشاور ترافیکی برای شهرستان بناب تصریح کرد: شهرستان بناب به یک مشاور ترافیکی کاربلد نیاز دارد  خروجی جلسات شورای ترافیک هم باید فصل الخطاب مشاور ترافیکی باشد و قطعاً نیز نظرات مشاور نظرات کارشناسی و بدون حب و بغض خواهد بود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت همکاری با نمایشگاه های خودرو در نقاط مختلف شهر از نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی خواست تا زمان دایر کردن و راه اندازی شهرک نمایشگاهی در بناب نمایشگاه های خودرو فعلاً بتوانند فعالیت کنند و در کنار آن در راه اندازی شهرک نمایشگاهی نیز تسریع شود.
باقری بنابی سپس با اشاره به تردد خودروهای سنگین در سطح روستاها خاطرنشان کرد: نهادهای متولی مانع تردد خودروهای سنگین به روستاها شوند، چرا که ضمن ایجاد مشکلات ترافیکی نسبت به تخریب آسفالت روستاها نیز اقدام می کنند.
 
کاهش 100 درصدی فوتی های تصادفات درون شهری در بناب
فرمانده نیروی انتظامی بناب گفت: دغدغه مسئولین شهرستان برای رفع مشکلات ترافیکی باعث شده عملکرد بسیار مطلوب را شاهد باشیم.
سهراب شفقی در جلسه شورای ترافیک شهرستان بناب ضمن مطلوب دانستن عملکرد اعضای شورای ترافیک شهرستان تصریح کرد: پیگیری مصوبات شورای ترافیک باعث شده تا شاهدکاهش صد در صدی آمار فوتی های تصادفات درون شهری باشیم.
وی افزود: در 6 ماهه گذشته سال 98 آمار فوتی های درون شهری در جریان تصادفات 10 نفر بود که در 6 ماهه سال 99 این رقم به صفر کاهش یافته است و طی این مدت آمار تصادفات جرحی 10 درصد و خسارتی نیز 65 درصد کاهش یابد.
این افسر انتظامی خاطرنشان کرد: در تصادفات برون شهری نیز در 6 ماهه سال گذشته 18 نفر فوتی داشتیم که این رقم امسال به 7 نفر کاهش یافته است که 38 درصد کاهش نشان می دهد و آمار تصادفات جرحی نیز از 97 مورد به 87 مورد و در کل 19 درصد کاهش یافته است.
شفقی در ادامه ضمن استقبال از پیشنهاد نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی برای جذب مشاور ترافیکی در شهرستان بر ساماندهی تابلوهای سطح شهر، تعیین محل مناسب برای تجمع کارگران فصلی که چهره شهر را زشت می کند و همچنین راه اندازی شهرک نمایشگاهی در بناب تأکید کرد.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جای خالی جابر
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
دست‌مریزاد سردار سلامی
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸
طوبای حکمت
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵