تاریخ انتشارسه شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۱
کد مطلب : ۴۳۶۶۵۴
عضو هیئت ‌مدیره انجمن تولیدکنندگان پیچ و مهره گفت: ۷۰ درصد ظرفیت کارخانه‌های تولید پیچ و مهره به علت نبود مواد اولیه غیر فعال است.
۰
plusresetminus
عضو یک انجمن تولیدی: 70 درصد ظرفیت صنایع پیچ و مهره غیرفعال است
به گزارش بلاغ، سیداسماعیل مرعشی با بیان اینکه افزایش قیمت پیچ و مهره به دلیل کمبود این کالا در بازار است، افزود: اردیبهشت امسال مواد اولیه را کیلویی 9500 تومان می‌خریدیم، اما قیمت آن اکنون بیش از ۱۹ هزار تومان است. قیمت نهاده‌های تولید پیچ و مهره در مقایسه با سال ۹۸ به طور میانگین ۷۰ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: نیاز بازار برای پیچ و مهره حدود ۴۰ هزار تن است و در صورت تامین مواد اولیه مشکلی برای عرضه محصولات به بازار نداریم. تامین نشدن مواد اولیه موجب شده است تولیدکنندگان پیچ و مهره برای تامین نیاز داخل حتی برای بخش خودرو نیز با مشکل روبرو شوند اکنون فقط ۳۰ درصد مواد اولیه کارخانجات تولید پیچ و مهره تامین می‌شود.

عضو هیئت مدیره تولیدکنندگان پیچ و مهره گفت: امسال تقاضا‌های خرید مواد اولیه بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ تن بوده است، اما شرکت فولاد آلیاژ ایران ۴۰ تا ۶۰ تن از هر کدام از این تقاضا‌ها را تامین کرده است نمایندگان فروش شرکت فولاد آلیاژی ایران حتی قول تامین مواد اولیه برای سه چهار ماه آینده را نیز نمی‌دهند. زمانی که از بخش فروش شرکت فولاد آلیاژی ایران مسئله را پیگیری می‌کنیم ما را به عاملان فروش ارجاع می‌دهند.

مرعشی افزود: در ماه‌های خرداد و تیر و نیمه نخست مرداد سامانه فروش شرکت فولاد آلیاژی ایران بسته بود و از نیمه دوم مرداد بخشی از نیاز متقاضیانی که در اردیبهشت پول واریز کرده‌اند تحویل داده شده است این مسئله تولید کنندگان را در انجام تعهداتشان با مشکل روبرو کرده است. اکنون در کارخانه‌ای از ۴۰ دستگاه فقط سه یا چهار دستگاه کار می‌کنند که آنها نیز برای سه چهار روز آینده مواد اولیه دارند.

همچنین نورالدین مهری؛ رئیس‌اتحادیه فروشندگان پیچ و مهره گفت: میزان مصرف پیچ و مهره کشور سالانه ۱۰۰ هزار تن است اما برخی تولید کنندگان محصولات خود را به بازار عرضه نمی‌کنند. چرا زمانی که نیاز داخلی داریم شمش‌های فولادی را صادر می‌کنیم؟
منبع : خبرگزاری فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

دامنه بلندِ یک پیام کوتاه
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۱
دروغی به نام «رویای ایرانی آبان۹۹»
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
فراقی جانکاه و امیدبخش
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵