تاریخ انتشارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۵
کد مطلب : ۴۳۴۸۹۹
دبیر کل کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین، توافق دیروز امارات و رژیم صهیونیستی بر سر عادی‌سازی روابط را نابودکننده «طرح صلح عربی» دانست.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل از«صائب عریقات» دبیر کل کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین توافق امارات و رژیم صهیونیستی برای عادی‌سازی روابط با یکدیگر را ویران‌کننده طرح ابتکار صلح عربی دانست و خواستار عقب‌نشینی ابوظبی از این توافق شد.
عریقات امروز جمعه در گفت‌وگو با شبکه الجزیره قطر گفت که روابط امارات با گروه‌های فلسطینی اساساً از سال ۲۰۱۴ به بعد قطع شد تا اینکه این گروه‌ها با اعلام توافق دیروز «شوکه» شدند.
دبیر کل کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین گفت: « اگر امارات دارای حاکمیت سیاسی مستقل باشد، می‌تواند به ما توضیح دهد که منافع و مصالحش در امضای توافق با اسرائیل چیست».
وی با بیان اینکه توافق مذکور طرح ابتکار صلح عربی را «نابود» و حقوق فلسطینی‌ها را «مفت» ضایع کرده است، پرسید: «امارات از این پاداشی که به اسرائیل داده، چه چیزی به دست خواهد آورد؟».
عریقات از امارات خواست از توافق اخیر با اسرائیل منصرف شود؛ چرا که به گفته وی صلح تنها با پایان اشغالگری صهیونیست‌هاست که پایان می‌باید نه با عادی‌سازی روابط و تبادل سفارت‌خانه‌ها.
دبیر کل کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین همچنین گفت که تشکیلات خودگردان فلسطین از اتحادیه عرب خواسته برای بررسی این توافق نشست فوری تشکیل دهد. به گفته عریقات، این تشکیلات از «برادران عرب» خواسته، امارات را از توافق با رژیم اشغالگر قدس منصرف کند.
عریقات در پایان اظهار داشت» «صلح جز با توقف اشغالگری اسرائیل متوقف نمی‌شود و ما هرگز اجازه نخواهیم داد کسی به نیابت از ما سخن بگوید و تصمیم بگیرد».
«طرح صلح عربی» در فلسطین به ابتکار پادشاه سابق سعودی مطرح شده است. این طرح، به‌رسمیت شناختن «موجودیت اسرائیل» از سوی کشورهای عربی  و برقراری روابط بین طرفین را منوط به تشکیل کشور فلسطین می‌داند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين