تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰
کد مطلب : ۴۳۴۸۰۰
وزیر خارجه عراق طی تماسی با همتایان سعودی و مصری خود به بررسی حملات اخیر ترکیه به شمال عراق پرداخت.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل از«فؤاد حسین» وزیر خارجه عراق با «سامح شکری» همتای مصری خود تلفنی گفت‌وگو و جزئیات تجاوز اخیر ترکیه به شمال عراق که به کشته شدن دو افسر و دو سرباز وظیفه منجر شد، تشریح کرد.
«احمد حافظ» سخنگوی رسمی وزارت خارجه مصر گفت که شکری در این تماس تلفنی بر حمایت کامل قاهره از عراق و پشتیبانی از آن برای حفظ امنیت این کشور تأکید کرد.
طبق گزارش وبگاه «الیوم‌السابع»، وزیر خارجه مصر همچنین هر گونه اقدامات ترکیه برای نقض حاکمیت عراق و تجاوز به خاک این کشور را محکوم کرد. دو طرف همچنین درباره استمرار هماهنگی و رایزنی دوجانبه برای مقابله با چالش‌های کنونی توافق کردند.
در حمله پهپادی روز سه شنبه ترکیه به خودروی نیروهای مرزبانی عراق در شمال استان اربیل، چهار نیروی گارد مرزی از جمله دو افسر و دو سرباز وظیفه کشته شدند.
این حمله ترکیه که تحت «عملیات پنجه عقاب» بوده، واکنش منفی در خارج و داخل عراق را در پی داشته است.
وزیر خارجه عراق همچنین با «فیصل بن فرحان» همتای سعودی نیز تماس تلفنی برقرار و با وی درباره تجاوزات اخیر ترکیه به خاک عراق گفت‌وگو کرد.
خبرگزاری عربستان سعودی(واس) گزارش کرد که فؤاد حسین و بن فرحان مخالفت خود با هر گونه تجاوزات و خدشه وارد کردن به امنیت کشورهای عربی و ثبات آن را اعلام کردند.
دو طرف به بررسی روابط برادرانه بین دو کشور و نیز راهکارهای توسعه همکاری مشترک در تمامی زمینه‌ها پرداختند.    
وزرای خارجه عراق و سعودی همچنین پاره‌ای از مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی دارای اهتمام مشترک را مورد بررسی قرار دادند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جای خالی جابر
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
دست‌مریزاد سردار سلامی
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸
طوبای حکمت
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵