تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
کد مطلب : ۴۳۴۷۹۲
فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور بر ضرورت کاهش فاصله شناسایی زود هنگام تغییر کاربری اراضی کشاورزی و اجرای قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها تاکید کرد .
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازسرهنگ ابراهیم حسن آبادی در جلسه اجرای قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی که در محل سالن جلسات دفتر معاون امور عمرانی استانداری آذربایجان‌غربی برگزار شد، به اهمیت بخش کشاورزی اشاره و با ابراز نگرانی از روند تبدیل و تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی اظهار داشت: صیانت از اراضی کشاورزی لازمه تولید پایدار و امنیت غذایی در کشور است.
وی افزود: اصلاح و بازنگری قوانین مربوط به تغییر کاربری در اراضی زراعی و باغی ضروری است لایحه پیشگیری از وقوع جرم در رابطه با تغییرات کاربری اراضی کشاورزی در ماه گذشته با اصلاحات جدید به مجلس ارسال شده است .
فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور تصریح کرد: بر اساس قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها ، تعریف پیشگیری از جرم شامل پیش بینی، شناسایی، ارزیابی خطر وقوع جرم و اتخاذ تدابیر لازم برای از بین بردن یا کاهش وقوع جرم است. 
حسن آبادی ادامه داد: سو استفاده از قانون مجازات، از بسترهای وقوع جرم است و همه دستگاه‌های اجرایی باید در این زمینه همکاری و مشارکت لازم را داشته باشند.
این مقام مسوول بر استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و فضای مجازی برای پیشگیری از وقوع جرم تاکید کرد و گفت : باید در برخورد با بنگاه‌های معاملات ملکی و روستایی که بستر را برای این کار فراهم می‌کنند، تمهیدات و راهکارهای پیشگیرانه اتخاذ شود.
وی یادآور شد: باید آگاهی، نظارت و مشارکت مردم در زمینه حفظ کاربری اراضی کشاورزی برای حفظ زیرساخت‌های تولید کشاورزی بیش از پیش افزایش یابد و تعامل دو سویه دستگاه‌های اجرایی و مردم در سطح استان نیز ارتقا یابد.
حسن آبادی در پایان خاطرنشان کرد: بیش از ۴۰۰ پرونده قضایی برای مبارزه با ساخت و سازهای غیر قانونی در سطح استان در حال پیگیری است که متأسفانه به نتیجه رسیدن برخی از پرونده‌ها زمان بسیاری به طول می‌انجامد و تاکنون نیز اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده و این استان جزو استان‌های پیشرو در برخورد با ساخت و سازهای غیر قانونی است.
فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور عنوان کرد: سامانه حفاظت از اراضی کشاورزی با شماره تماس ۱۳۱ پل ارتباطی مردم با یگان حفاظت از سازمان امور اراضی کشور است تا در صورت اطلاع از تغییر کاربری غیر مجاز، خادمان خود را در برقراری نظم و امنیت مطلع کنند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جای خالی جابر
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
دست‌مریزاد سردار سلامی
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸
طوبای حکمت
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵