تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
کد مطلب : ۴۳۴۷۶۲
رئیس قوه قضاییه گفت: شوراهای شهر و روستا را همکاران دستگاه قضایی می دانیم.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازسید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه در سی و چهارمین اجلاس سراسری شوراهای شورای عالی استانها گفت از قدیم بحث این میان حکما و فلاسفه وجود داشته است که به موضوع شهر سالم و آرمان شهر پرداخته است و همه آنها به دنبال تعریفی درست از شهر سالم بودند.
 وی ادامه داد از آن وقتی که بشریت و و به طور کلی جوامع بشری و انسانی شرطی گرفت همه به دنبال ایجاد شهر سالم بودند نکته جالب این است که اگر به یک جامعه انسانی قبیله یا طایفه گفته می‌شود حتماً دلیل عقلانی وجود دارد.
 رئیس قوه قضاییه گفت برای مثال طایفه افرادی بودند که در طوف یک چشمه و رودخانه زندگی شان را تشکیل می دادند یا وقتی صحبت از قبیل نشده است افرادی بودند که خانه هایشان را قبله به قبله همدیگر می ساختند.
 آیت الله رئیسی گفت ما در واژگان اسلامی واژه امت را داریم در واقع امت مردمی هستند که دارای هدف واحد و مقصد واحد هستند و این طوری که در امت عنصر شاخص تلقی می شود موضوع حرکت و عدم سکون و توقف است.
وی ادامه داد در امت عنصر مقتدا دیده شده است تمام ظرفیت‌های موجود امت باید به گونه‌ای به کار گرفته شود تا این جمعیت به هدف اصلی خود که همان سیر الی الله است برسد.
 رئیس قوه قضاییه با اشاره به این مطلب که در ویژگیهای شهر سالم باید به این موضوع توجه کرد که شهر سالم شهری که مبتنی بر معنویت اخلاق عقلانیت و عدالت بنا می شود گفت اساس روابط در شهر سالم مبتنی بر اخلاق و معنویت و عدالت و عقلانیت قرار دارد و اینها اساس کار است.
آیت الله سید ابراهیم رئیسی گفت در قانون اساسی ما در اصول ۱۰۱ و ۱۰۲ به فلسفه تشکیل شوراها اشاره شده است و این فلسفه چیزی نیست جز پیشرفت در امور اقتصادی فرهنگی بهداشتی و عمرانی شهرها.
وی ادامه داد شوراها جلوه حضور و اراده مردم بوده و مردم با این انتخاب اراده خود را در اجرای امور نشان داده و نقش آفرینی کرده و بر اساس خواسته خودشان امورات را مدیریت می کند.
رئیس قوه قضاییه گفت شوراها و اعضای شوراها باید نسبت به نفوذ رانت خواری و فساد اجی محکم می باشند و با هر امری که بخواهد حقوق عامه مردم را مورد خدشه قرار دهد مخالفت کرده و نسبت به حفظ منابع طبیعی و ذخایر کشور مستحکم بوده و مانع از زمین خواری کوه خواری و دریا خواری شوند.
وی گفت: ما شوراهای شهر و روستا را همکار خود در دستگاه قضایی می دانیم.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين