تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰
کد مطلب : ۴۳۴۷۲۱
محققان با استفاده از تنها یک فیلتر پیشرفته و قدرت نور مستقیم خورشید، یک فناوری جهانی را توسعه داده‌اند که می تواند حجم زیادی از آب دریا را در کمتر از 30 دقیقه برای نوشیدن ایمن می‌کند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازشینهوا، محققان استرالیایی با استفاده از تنها یک فیلتر پیشرفته و قدرت نور مستقیم خورشید، یک فناوری جهانی را توسعه داده‌اند که می تواند حجم زیادی از آب دریا را در کمتر از ۳۰ دقیقه برای نوشیدن ایمن می‌کند.
به گفته دانشگاه موناش مستقر در ملبورن، این فیلتر مخصوص طراحی شده قادر به تولید صدها لیتر آب قابل شرب در روز است و برای تصفیه آن فقط به نور مستقیم خورشید نیاز دارد و این روند را با صرفه اقتصادی، کم هزینه و پایدار می‌کند.
در ساخت فیلترها از چهارچوب‌های فلزی آلی (MOF) استفاده می‌شود ، طبقه‌ای از ترکیبات متشکل از یون‌های فلزی که یک ماده بلوری را تشکیل می‌دهند.
در طی فرآیند نمک زدایی، ابتدا فیلتر موتوریزه شده MOF نمک‌هایی را از آب جذب می‌کند؛ استاد پیشرو این تحقیق، هوانتینگ وانگ از گروه مهندسی شیمی دانشگاه موناش گفت: آب شیرین کن گزینه‌ای مناسب برای رفع بحران کمبود آب فشرده در سراسر جهان است.


بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما