تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۵
کد مطلب : ۴۳۴۶۳۴
شورای پول و اعتبار ضمن موافقت با انتشار اوراق ودیعه توسط بانک مرکزی، سقف فردی تسهیلات مسکن روستایی و تسهیلات مسکن ایثارگران را افزایش داد.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، شورای پول و اعتبار در یک هزار و دویست و نود و هشتمین جلسه مورخ ۲۱ مردادماه ۱۳۹۹ به ریاست عبدالناصر همتی، به پیشنهاد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و به منظور مدیریت نقدینگی با انتشار اوراق ودیعه توسط آن بانک موافقت کرد.
طبق این گزارش، این اوراق با سررسید حداکثر دو ساله بوده و نرخ آن به پیشنهاد بانک مرکزی و تایید شورای پول و اعتبار و حداکثر معادل نرخ تورم سالانه تعیین خواهد شد. پرداخت سود این اوراق به صورت سه ماهه و زمان انتشار آن به تشخیص هیئت عامل بانک مرکزی خواهد بود.
همچنین در این جلسه، به پیشنهاد بانک مرکزی سقف فردی تسهیلات مسکن روستایی در سال ۱۳۹۹ از ۴۰ به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافت. علاوه براین، سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۱۳۹۹ نیز به ازای هر واحد مسکونی در شهرهای با جمعیت بیش از یک میلیون نفر ۱۶۰ میلیون تومان، در مراکز استان‌ها ۱۲۰ میلیون تومان، در سایر شهرستان‌ها هم معادل ۱۰۰ میلیون تومان و در روستاها نیز ۶۰ میلیون تومان تعیین شد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما