تاریخ انتشاريکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۵
کد مطلب : ۴۳۴۵۳۷
آیت‌الله صدیقی گفت: بقای امام حسین (ع) را خدا تضمین می‌کند، چه ما باشیم و چه نباشیم تضمین شده و هیچ حادثه‌ای نمی تواند امام حسین (ع) را کمرنگ و قدرت او را کم کند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازآیت‌الله صدیقی امام جمعه موقت تهران عصر امروز یکشنبه ١٩ مردادماه در نشست هم اندیشی با اندیشمندان در خصوص برگزاری بزرگترین همایش دعا و توسل به حضرت علی اصغر (ع) در حسینیه جلوه تهران اظهار داشت: خدا بقای امام حسین را تضمین می‌کند، چه ما باشیم و چه نباشیم تضمین شده است و هیچ حادثه‌ای نمی تواند رنگ امام حسین را کمرنگ کند و قدرت او را کم کند.
صدیقی تصریح کرد: خدا در قرآن این را وعده کرده است که هرکس با خدا معامله کند خدا او را تضمین می‌کند و هیچ معامله‌گری مثل امام حسین همه چیزش را برای خدا نداده است بنابراین این صفحه رنگ خدایی دارد.
وی اضافه کرد: متوکل عباسی قبر امام حسین را تخریب کرد و دست و پای زائران امام حسین را می بریدند اما فقها بازهم گفتن به زیارت بروید زیرا باید ایشان را کمک کرد چون ایشان مقاومت کرده و به ما درس داده اما گاهی مقابله بیرونی نیست و مانند این ویروس دهان همه را بسته است بنابراین وظیفه ما چیست؟
صدیقی گفت: در قرآن داریم علامت تقوا تعظیم شعائر الهی است که هرچه تقوا بیشتر باشد شعائر بیشتر است. ملت ما در کرونا در جشن‌ها کاروان شادی به راه انداختند و در عید غدیر پرچم زدند، ماشین و خیابان آرایی کردند و میلیون ها اطعام داشتند و نشان دادن شیعه امیرالمؤمنین هستند.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه بیش از ۵ میلیون اطعام توسط هیات ها در قالب بنیاد بین المللی غدیر انجام شد افزود: این تعداد بی سابقه بود که الحمدلله هم غدیر تکریم شد و به عشق امیرالمومنین دلها جان گرفت.
وی تصریح کرد: در جریان عاشورا هم در طول تاریخ عاشقان امام حسین مجالس را زنده نگه داشتند و این نسل به نسل به ما رسیده و جز خون ماست و هیچ آسیبی نمی تواند این مجالس را تحت تاثیر قرار دهد و ١٧ سالی است که این مجمع حضرت علی اصغر با آرم این شیرخوار با امام زمان بیعت می کنند و ۵ هزار مجلس در داخل و خارج برگزار می کنند که حرکت نافذ و دشمن شکنی است که صهیونیست ها را به درد آورد البته امروز شرایط متفاوت است.
صدیقی با اشاره به اینکه تمام عاشوراییان مبلغ غدیر بودند، افزود: امروز در پی خطر واگیر کرونا مقام معظم رهبری که خود معتقد و گریه کن امام حسین هستند، می فرماید در چارچوب بهداشت باید برگزار شود بنابراین باید نام امام حسین و حضرت علی اصغر از طریق هنر و رسانه ملی و دیگر امکانات ببریم تا این نام را در اوج نگه داریم تا حرارت ناشی از حضرت علی اصغر بیش از سال های گذشته باشد. برنامه ها با رعایت پروتکل‌ ها باید باشد تا چشم دنیا را کور کند تا بدانند این مذهب عقلانی است و با رعایت این ضوابط جلسات را برگزار می‌کنیم تا زیر این پرچم اشک بریزیم.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما