تاریخ انتشارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
کد مطلب : ۴۳۴۳۰۰
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع اهم برنامه های انجام شده این سازمان در دهه ولایت و امامت را تشریح کرد.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، به نقل از وزارت دفاع، حجت الاسلام و المسلمین سید ضیاء الدین آقاجانپور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با اشاره به اهمیت غدیر و لزوم ترویج آن در جامعه، اظهار کرد: فعالیت‌های ستاد غدیر باید به نوعی باشد که دهه غدیر در میان مردم و جامعه پررنگ‌تر باشد.
وی با بیان اهمیت این عید بزرگ نزد نبی مکرم اسلام(ص) گفت: ما در تاریخ پیامبر(ص) و شادی های آن، روزی را نمی یابیم که پیامبر گفته باشد: «به من تبریک بگویید»، حتّی روز ازدواجش و روز هجرتش از مکّه به مدینه و رهایی از چنگال مشرکان و روز فتح مکّه و پیروزی مسلمانان؛ ولی روز غدیر مکرّر می فرمودند: «به من تبریک بگویید»؛ زیرا پیامبر(ص) عظمت این روز را به خوبی درک می کرد و از شرافت این خاطره و برتری داشتن این عید بر سایر اعیاد آگاه بود.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع گفت: بی‌تردید واقعه غدیر خم فقط یک رویداد تاریخی نیست. بلکه حادثه‌ای بزرگ برای حفظ دستاوردهای بعثت همه پیامبران الهی و خصوصاً پیامبر (ص) قلمداد می‌شود. به تعبیر دقیق‌تر استمرار خط و آموزه‌های نبوت است که جریان رسالت را به امامت پیوند می‌دهد و در تعیین صحیح مسیر اسلام و مسلمانان نقش محوری و اساسی دارد.
وی با بیان اینکه شهرک های مسکونی نیروهای مسلح  و تجمیع خانواده ها دارای ظرفیت بزرگی در بزرگداشت این دهه عظیم هستند گفت: بستر و زیر ساخت های لازم برای برگزاری هر چه باشکوه این اعیاد بزرگ و با عظمت در شهرک های مسکونی نیروهای مسلح کاملاً آماده است و متولیان فرهنگی می بایست از این ظرفیت گرانسنگ و با ارزش نهایت بهره برداری را در شناساندن غدیر و اهمیت آن بویژه برای نسل نوجوان و جوان به کار بندند.
حجت الاسلام و المسلمین آقاجانپور  به نقل از روایتی از امام معصوم با مضمون "بزرگ ترین اعیاد، عیدالله الاکبر، یعنی عید غدیر است" ادامه داد: بزرگداشت غدیر به منزله بزرگداشت توحید و ارج نهادن به رسالت انبیا از آدم تا رسول خاتم(ص) است.
وی تصریح کرد:  بزرگداشت غدیر تجدید میثاق الهی و بیعت با ولی  برگزیده خدا و دفاع از حق و شمشیر کشیدن به روی غاصبان ولایت و یاری کردن حضرت امیر(ع) در تنهایی و رساندن پیام حیات بخش محمدی به لب تشگان حقیقت است.
حجت الاسلام و السملمین آقاجانپور با بیان  اینکه دشمنان و نظام استکبار از تمام توان خود برای زیر سوال بردن اسلام علوی استفاده می کنند گفت: غدیر یک حقیقت همه گیر در جهان است و تبیین صحیح غدیر موجب وحدت، اقتدار و عزت مسلمانان است و ما باید بیش از پیش در شناساندن غدیر به ویژه در ایام دهه ولایت و امامت بهره ببریم.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع  در ادامه با بیان مهمترین اقدامات وزارت دفاع در گرامیداشت اعیاد ولایت و امامت، برنامه های فرهنگی سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع را به شرح ذیل اعلام کرد:
- تهیه کلیپ های سخنرانی  با موضوع تبیین فرهنگ ولایت، بازگویی حقیقت دین و همچنین نقش امامت در ساختار دینی
- برگزاری دعای معنوی و پر فیض عرفه در شهرک های سازمانی با رعایت پروتکل های بهداشتی
- برگزاری جشن عید سعید غدیر در کلیه سازمان ها و صنایع و شهرک های سازمانی بر اساس دستورالعمل های ابلاغی قرارگاه زیستی وزارت دفاع
- تهیه  مطالب  با رویکرد ارتقاء دانش، معنویت و بصیرت دینی مخاطبان در فضای مجازی( شبکه‌های اجتماعی، پایگاه های اینترنتی و اینترانتی و ...) در قالب متن، تصویر، فیلم و ...
- بخشش اضافه خدمت کارکنان وظیفه بر مبنای اخذ امتیاز در رعایت شاخصه های فرهنگ سازمانی
- کمک و مساعدت به سربازان کم بضاعت و بازنشستگان در قالب رزمایش کمک مومنانه
- عیادت و ملاقات با بیماران و کادر ایثارگر درمان با اهدای گل و لوح تقدیر
- اهدای هدیه عمومی(عیدانه) به کارکنان خدوم وزارت دفاع
- برپایی ایستگاه های صلواتی در سازمان ها و شهرک های مسکونی و اهدای گل، پذیرایی، اهداء اقلام بهداشتی مقابله با کرونا و ...به خانواده ها
- سایر فعالیت های فرهنگی از جمله تبلیغات پیرامونی، آذین بندی و چراغانی سازمان ها و خیابان های اطراف شهرک های مسکونی
- برگزاری مسابقات فرهنگی و اهدای جوایز به برگزیدگان، اهدای کتاب و هدایای فرهنگی، تهیه و توزیع بروشور و ...
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جای خالی جابر
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
دست‌مریزاد سردار سلامی
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸
طوبای حکمت
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵