معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش گفت: دانشجویان دانشگاه افسری امام علی(ع) در دوران دفاع مقدس نقش مهمی را ایفا کردند و در روز دوم جنگ برای مقابله با دشمن به منطقه جنوب اعزام شدند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ علی جهانشاهی معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش در گفت و گو با پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، نقش دانشگاه افسری امام علی(ع)  را در دوران دفاع مقدس تشریح کرد.
او گفت: دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه افسری امام علی(ع) ایثارگری ها و فداکاری های گسترده ای در جهت حفظ آرمان ها و ارزش های کشور داشتند. دانشجویان این دانشگاه در روز دوم جنگ تحمیلی به فرماندهی امیر حسنی سعدی در مقابل دشمن ایستادند.
امیر سرتیپ جهانشاهی افزود: در جنگ ۳۴ روزه خرمشهر نیز دانشجویان دانشگاه افسری امام علی(ع)  در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح ایستادند.
معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش با تشریح ابعاد حضور پررنگ دانشگاه افسری امام علی(ع) در دوران دفاع مقدس یادآور شد: دانشگاه افسری امام علی(ع)  فیضیه ارتش و مرکز علم و تقوا و جهاد است و همین موضوع موجب اعتماد فرمانده معظم کل قواست.
وی در پایان با اشاره به ولایتمداری کارکنان دانشگاه افسری امام علی(ع) خاطرنشان کرد : دانشگاه افسری امام علی(ع) ۱۱۸۴ شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم کرده است و شهیدانی چون صیاد شیرازی و نامجو را تقدیم اسلام و انقلاب کرده است. مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  ۳۶ بار در این دانشگاه حضور یافتند و این باعث افتخار ماست. ایشان به دلیل اعتمادی که به این دانشگاه داشتند نشان فداکاری را به دانشگاه افسری امام علی(ع) اهدا کردند. این اقدام موجب گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانشجویان می‌شود؛ همچنانکه اکنون هم افسران این دانشگاه در مناطق مرزی هدایت نیروها را بر عهده دارند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

دست‌مریزاد سردار سلامی
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸
طوبای حکمت
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵
هفت تپه قطعه‌ای از بهشت
پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۱
اختلاف بنیادین 2 بینش در نحوه اداره کشور
چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۱