تاریخ انتشارجمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰
کد مطلب : ۴۳۴۱۷۸
سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی از دستور وزیر ورزش و جوانان به منظور تشکیل مجدد ستاد مقابله با گسترش کرونا در ورزش خبر داد.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، محمد اسد مسجدی در گفت و گو ، با اشاره به اینکه از دوشنبه هفته آینده جلسات ستاد مقابله با گسترش کرونا در ورزش مجدد تشکیل می شود، بیان کرد: تصمیم گیری در خصوص فعالیت ها و وضعیت اماکن ورزشی از یک مقطع زمانی در اختیار شوراهای تامین قرار گرفت اما وزیر ورزش و جوانان به تازگی به فدراسیون پزشکی ورزشی دستور داد و تاکید کرد که این فدراسیون باید به عنوان پرچم دار در این حوزه فعالیت کند و به همین دلیل نیز از هفته آینده جلسات با حضور مسئولان ذی ربط برگزار می شود.
وی ادامه داد: مسئولانی که پیش از این نیز در جلسات ستاد مقابله با گسترش کرونا در ورزش شرکت می کردند اعم از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت ورزش و جوانان، کارشناسان و متخصصان، مسئولان ستاد مقابله با کرونا استان تهران و نیز برخی از روسای هیئت های پزشکی ورزشی استان ها (به صورت اینترنتی) در جلسات شرکت خواهند کرد.
سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی اعلام کرد: به فراخور، فدراسیون هایی که دستور برگزاری مسابقه یا اردو دارند در جلسات حضور می یابند و با طرح موارد و بررسی مسائل فعالیت ها پیش خواهد رفت.
 مسجدی در پاسخ به اینکه از چندی پیش شوراهای تامین در استان ها به عنوان تصمیم گیر در زمینه فعالیت های ورزشی انتخاب شده اند و با توجه به شروع مجدد فعالیت ستاد مقابله با گسترش کرونا در ورزش، تضادی در تصمیم گیری ها به وجود نخواهد آمد، تصریح کرد: به هیچ عنوان شاهد چنین اتفاقی نخواهیم بود و در تهران نیز با هماهنگی شورای تامین استان تهران تصمیم گیری می کنیم.
وی افزود: با توجه به اینکه تصمیم گیری ها در خصوص فدراسیون ها است وعموم فدراسیون های ورزشی در تهران قرار دارند، با ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران هماهنگ خواهیم بود و به زودی جلسه ای را نیز با فرمانده این ستاد برگزار خواهیم کرد.
به گزارش ایسنا، با شیوع ویروس کرونا در کشور ستادی تحت عنوان «ستاد مقابله با گسترش کرونا در ورزش» تشکیل شد تا مسائل مربوط به ورزش ایران را در جدال با پیامدهای ناشی از این ویروس پیگیری و در مورد تکلیف رشته‌های ورزشی، تمرینات و مسابقات تصمیم‌گیری کند و تاکنون در ۱۸ مقطع زمانی تصمیمات مختلفی را در رابطه با فعالیت‌های ورزشی و اماکن ورزشی اتخاذ کرده است.
ستاد مقابله با گسترش کرونا در ورزش تا ۱۱ تیرماه سال جاری که آخرین اطلاعیه خود را صادر کرد به صورت مستمر تشکیل جلسه می داد و تصمیمات مختلفی را در حوزه فعالیت رشته ها و اماکن ورزشی اتخاذ می کرد، اما پس از این تاریخ در موضع انفعالی قرار گرفت و با واگذاری اختیار تصمیم گیری در مورد فعالیت های ورزشی به شوراهای تامین هر استان، جای خود را به صورت غیر رسمی به زیرمجموعه های وزارت کشور واگذار کرد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين