تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰
کد مطلب : ۴۳۴۰۹۰
طی حکمی که دیوان عالی برزیل صادر کرد، دولت برزیل ملزم است اقدامات لازم برای جلوگیری از گسترش کرونا را در جوامع بومی آسیب‌پذیر این کشور اتخاذ کند.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، حکم دیوان عالی برزیل با رأی اکثر قضات 30 روز به دولت جاییر بولسونارو، رییس جمهور فرصت داده تا طرحی برای کاهش تهدید بومیان این کشور در برابر کرونا که می‌تواند برخی قبایل را به کلی از بین ببرد، تهیه کند.
این اقدامات باید شامل موانع بهداشتی برای جلوگیری از ورود افراد خارجی به سرزمین‌های محافظت شده قبیله‌ای و قرنطینه کردن بیگانگان باشد، اما دادگاه دستور اخراج فوری کارگران غیرقانونی و معدنچیان را که رهبران بومی می‌گویند در حال گسترش کروناویروس هستند، صادر نکرده است.
این اقدام که توسط یک سازمان حامی بومیان برزیل ترتیب داده شده، مورد حمایت شش حزب سیاسی مخالف قرار گرفته است که از بولسونارو به دلیل انکار دومین شیوع وخیم کرونا در جهان انتقاد کرده‌اند.
طبق اعلام این سازمان، تاکنون ۶۳۱ نفر از بومیان برزیل به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. همچنین از میان ۸۵۰ هزار بومی این کشور ابتلای ۲۲ هزار و ۳۲۵ نفر به این بیماری تایید شده است. کرونا تاکنون بین‌ نیمی از ۳۰۰ قبیله بومی برزیل شیوع یافته است.
این بیماری همه‌گیر، جوامع بومی و بدون دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی در مناطق دور افتاده آمازون را در معرض خطر قرار داده و زندگی مشترک آن‌ها در مسکن‌های بزرگ در کنار یکدیگر، رعایت فاصله گذاری اجتماعی را غیرممکن می‌کند.
بنا بر گزارش رویترز، قبیله‌های بومی برزیل با مرگ بزرگانشان به دلیل ابتلا به کروناویروس با مشکل از بین رفتن سنت‌های فرهنگی نیز روبرو هستند.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما