تاریخ انتشارسه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰
کد مطلب : ۴۳۳۹۱۳
حزب «مکنیم قرقیزستان» و «بیریمدیک» در نظرسنجی‌های آنلاین سایت‌های خبری و تحلیلی به عنوان احزاب پیشتاز و برگزیده در این کشور اعلام شده‌اند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازحزب سیاسی «مکنیم قرقیزستان» در نظرسنجی‌های آنلاین سایت‌های خبری و تحلیلی به عنوان حزب برگزیده انتخاب شده است.
در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی بزرگترین سایت‌های تحلیلی و خبرگزاری‌ها اقدام به ارزیابی افکار عمومی می‌کنند.
در نظرسنجی‌های آنلاین بیش از 2- 5 هزار کاربر شبکه‌های اجتماعی شرکت می‌کنند که در قرقیزستان این میزان برای انجام تحلیل کافی است.
همین‌طور در تمام پروسه‌های رأی گیری‌ آنلاین حزب مکنیم قرقیزستان و حزب احتمالی دولت موسوم به «بیریمدیک» پیروز می‌شوند.
از سوی دیگر جنوب قرقیزستان که در آن مناطق جمعیت و تعداد رأی‌دهندگان بیشتر هستند، از دولت فعلی و «رحیم ماترایماف» معاون سابق سرویس گمرکی قرقیز مشهور به لقب «رحیم میلیون» (حامی احتمالی حزب مکنیم قرقیزستان) حمایت می‌کنند.
گفتنی است، شیوع ویروس «کرونا» بستر خوبی برای تقویت مواضع آنان فراهم کرد که با توجه به افت درآمدهای مردم و کمبود تجهیزات پزشکی، 2 حزب مذکور با انجام فعالیت‌های خیریه امتیازات بزرگی را به دست آوردند.
حتی با توجه به عدم موفقیت‌های بزرگ مکنیم قرقیزستان و بیریمدیک در گذشته که این مؤسسه‌های سیاسی هرگز وارد پارلمان نشدند شهرت آنان سریع افزایش یافته است.
تاکنون 44 حزب سیاسی به کمیسیون مرکزی انتخاباتی درخواست شرکت در انتخابات پارلمانی دادند.
در حال حاضر احزاب باید بودجه ستادهای انتخاباتی، لیست نمایندگان خود را معرفی کرده و  2 میلیون صوم برابر 26 هزار دلار به حساب دولت بپردازند و انتظار می‌رود که در این مرحله تعداد زیادی از احزاب مبارزه را ترک کرده و تنها 15 حزب باقی بماند.
بر اساس اطلاعات کمیسیون مرکزی انتخاباتی، تبلیغات از 3 سپتامبر آغاز شده و تا 2 اکتبر تمام می‌شود.
انتخابات پارلمانی قرقیزستان 4 اکتبر برگزار می‌شود.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما