تاریخ انتشارسه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۰
کد مطلب : ۴۳۳۷۷۴
رئیس جمهور آمریکا با امضای یک فرمان اجرایی استفاده پیمانکاران فدرال از کارگران خارجی را محدود کرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل از«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا با امضای یک فرمان اجرایی اخراج شهروندان آمریکایی (یا دارندگان کارت سبز) و جایگزین کرن آنها با کارگران خارجی را برای پیمانکاران فدرال ممنوع کرد.  
وبگاه شبکه خبری بلومبرگ نوشته فرمان اجرایی ترامپ نظارت بر کارفرمایان فدرال را تشدید کرده و در تلاش خواهد بود آنها را به استفاده از کارگران آمریکایی به جای آوردن کارگران خارجی ملزم کند. 
شیوع ویروس کرونا باعث رکود اقتصاد شدید در اقتصاد آمریکا شده و میلیون‌ها آمریکایی را بیکار کرده است. این در حالی است که ادامه روند فزاینده شیوع ویروس کرونا، چشم‌انداز مثبتی برای بازار کار آمریکا به همراه ندارد.
در حالی که ترامپ در اغلب نظرسنجی‌ها از «جو بایدن» رقیب دموکرات خود عقب‌تر است، این اقدام رئیس جمهور آمریکا با هدف حمایت از بازار کار و جلب نظر کارگران بیکار توصیف شده است.
این دستور اجرایی سبب خواهد شد تا سازمان‌های فدرال اولویت فرصت‌های شغلی را به شهروندان آمریکایی و دارندگان گرین کارت دهند.
این دستور اجرایی خواستار انجام تحقیقات برای مشخص شدن شمار کارگران خارجی است که توسط پیمانکاران فدرال استخدام شده‌اند.  

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جای خالی جابر
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
دست‌مریزاد سردار سلامی
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸
طوبای حکمت
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵
هفت تپه قطعه‌ای از بهشت
پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۱