تاریخ انتشاردوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۵
کد مطلب : ۴۳۳۷۵۳
فردی که در پایتخت اوکراین اقدام به گروگان‌گیری و تهدید به انفجار بمب در یک بانک کرده بود، طی عملیاتی دستگیر شد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ یک فرد گروگان‌گیر در پایتخت اوکراین که تهدید کرده بود ساختمان یک بانک را منفجر می‌کند بازداشت شد.
به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، به گفته یکی از مقامات سرویس امنیتی اوکراین، مظنون اصلی این گروگان‌گیری پس از ورود به یک بانک در شهر «کی‌یف» تهدید کرده بود بمب درون کوله‌پشتی خود را فعال می‌کند.
پیش‌تر معاون وزیر کشور اوکراین اعلام کرده بود: «کارکنان بانک از ساختمان خارج شده‌اند. عملیات ویژه پلیس در حال اجرا است و پلیس در حال مذاکره با تروریست است».
سرویس امنیتی اوکراین پس از دستگیری عامل این گروگان‌گیری اعلام کرد پرونده‌ای مرتبط با جرائم تروریستی را برای این فرد به راه خواهد انداخت. عملیات خنثی‌سازی بمب جاسازی شده در کوله‌پشتی فرد گروگان‌گیر نیز در حال اجرا است.
۳۱ تیر ماه امسال نیز فرد دیگری در اوکراین، یک اتوبوس را ربوده و ۲۰ نفر را گروگان گرفت. پلیس اوکراین در بیانیه‌ای که در صفحه اجتماعی فیس‌بوک منتشر شد اعلام کرد که گروگان‌گیر مسلح بوده و با خود مواد منفجره حمل می‌کرده است.
مأموران پلیس در این حادثه که در شهر لوتسک رخ داد، تلاش کردند با گروگانگیر ارتباط برقرار کنند. آنها قبلاً وی را شناسایی کرده‌ و گفته‌اند که وی در صفحات رسانه‌های اجتماعی خود از «نظام حاکم اوکراین» ابراز ناامیدی کرده است.
 

 

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما