تاریخ انتشاردوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۵
کد مطلب : ۴۳۳۷۲۱
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: نشست مشترک با حضور سفرای کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا امسال در ارس برگزار می‌شود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازمحسن نریمان امروز در حاشیه دیدار با معاون دیپلماسی و اقتصادی وزارت امور خارجه،  اظهار کرد: این نشست برای گسترش تعامل و مناسبات اقتصادی و بازرگانی ایران با کشورهای حوزه اورآسیا و قفقاز و با استفاده از ظرفیت منطقه آزاد ارس برگزار خواهد شد.
معاون دیپلماسی و اقتصادی وزارت امور خارجه نیز در این دیدار با اشاره به اینکه ارمنستان تنها کشور عضو اتحادیه اورآسیا است که با ایران مرز زمینی دارد، افزود: این عامل بسیار مهمی است که باید از این فرصت استفاده کنیم و مسیر ارمنستان - ایران به عنوان یک جاده ترانزیتی برای انتقال کالاهای ایران به اتحادیه اورآسیا که برای ما اهمیت بسیاری دارد، برای همگان معرفی شود.
انصاری همچنین بر توسعه همکاری سازمان منطقه آزاد ارس با  کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا  تاکید و یادآور شد: ضروری است با استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل منطقه آزاد ارس به‌عنوان تنها دروازه ورود به کشورهای حوزه اورآسیا و cis، تعاملات و مبادلات تجاری ارس با این کشورها با رویکرد صادرات غیرنفتی افزایش یابد.
در این دیدار موضوع‌های مربوط به آمادگی همکاری منطقه آزاد ارس در بخش آموزش عالی با کشورهای همجوار، پیگیری اتصال خط آهن جلفا به اصلاندوز، ساماندهی مرزها، پیگیری رفع مسائل زیست محیطی رود ارس و تسریع روند ایجاد پل دوستی ایران و آذربایجان مطرح و بررسی شد.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما