تاریخ انتشاردوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰
کد مطلب : ۴۳۳۶۸۸
دو کارشناس آمریکایی معتقدند که سیاست های اخیر بانک های مرکزی آمریکا، ژاپن و اتحادیه اروپا چیزی شبیه به بمب انتحاری است که آماده منفجر شدن است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازراشاتودی، مکس کایزر و استیسی هربرت، دو کارشناس آمریکایی، معتقدند که نظام پولی کنونی در جهان چیزی شبیه به شرایط ابتدایی توسعه فناوری هسته ای استفاده دیوانه وار کشورها از آن در گذشته را دارد و می تواند در صورتی که بانک های مرکزی کشورهای جهان به اجرای سیاست های انبساطی پولی خود ادامه دهند به راحتی منفجر شود.
هربرت در این باره گفت: ما شاهد اجرای برخی سیاست ها از سوی بانک مرکزی آمریکا، بانک مرکزی اتحادیه اروپا و بانک مرکزی ژاپن هستیم که به نوعی شبیه به عملیات انتحاری است.
وی گفت بانک مرکزی ژاپن هم اکنون پیشتاز اجرای این سیاست های پولی انتحاری در جهان است.
این کارشناس آمریکایی معتقد است در اجرای سیاست های پولی بانک مرکزی ژاپن خیلی جلوتر از دیگر کشورها عمل کرده است.
کایزر، که سابقه طولانی حضور در بورس وال استریت را هم دارد معتقد است سران بانک های مرکزی آمریکا، اروپا و ژاپن بمب عملیات انتحاری سیاست های پولی را آماده کرده و فیوز آن را هم کشیده اند.
این کارشناس آمریکایی می گوید: نتیجه اجرای همین سیاست هاست که طی هفته های گذشته باعث شده تا شاهد افزایش قیمت طلا در بازار جهانی باشیم و این فلز گرانبها رکورد قیمت جدید را به ثبت برساند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جای خالی جابر
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
دست‌مریزاد سردار سلامی
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸
طوبای حکمت
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵