تاریخ انتشاردوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۵
کد مطلب : ۴۳۳۶۷۰
رسانه‌های صهیونیستی به نقل از اعضای حزب نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گزارش می‌دهند که لیکود برای برگزاری انتخابات سراسری زودهنگام آماده می‌شود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ  بعد از گزارش‌ها مبنی بر تلاش «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای دور زدن حزب آبی‌وسفید به ریاست «بنی گانتز» و کنار گذاشتن او از توافق کابینه چرخشی، اکنون گفته می‌شود که حزب لیکود در حال آماده شدن برای برگزاری انتخابات زودهنگام سراسری در فلسطین اشغالی است.
نشریه عبری‌زبان «معاریو» به نقل از مقام‌های حزب لیکود به ریاست نتانیاهو، نوشت که از آنجایی که به نظر می‌رسد نتانیاهو به‌شکل فزاینده‌ای آماده باطل کردن توافق کابینه ائتلافی با حزب گانتز است، لیکود نیز خود را برای برگزاری انتخابات زودهنگام آماده می‌کند.
بر این اساس، تداوم اختلاف نظر حزب آبی‌وسفید با حزب لیکود بر سر لایحه بودجه، باعث شده نتانیاهو جداََ به فکر منحل کردن کابینه و برگزاری انتخابات زودهنگام بیافتد. حزب لیکود بودجه‌ای یک ساله و با فراگیری کمتری را پیشنهاد داده اما حزب آبی‌وسفید تاکید می‌کند لایحه بودجه باید دو ساله و مطابق با توافقات کابینه تنظیم شود. مهلت نهایی برای تصویب طرح بودجه،‌پانزدهم آگوست (بیست‌وپنجم مرداد) است.
به نوشته وبگاه «عاروتص شوع» به نقل از این گزارش، بیشتر اعضای حزب لیکود اما مخالف برگزاری چهارمین انتخابات سراسری در عرض یک سال و نیم در فلسطین اشغالی هستند اما از طرفی نمی‌توانند با نتانیاهو به عنوان رئیس حزب مخالفت کنند.
مقام‌های حزب لیکود به این نشریه گفتند: «وضعیت هنوز متلاطم نشده اما قطعا نارضایتی‌هایی داخل حزب وجود دارد. همه به صورت ناگهان [برای انتخابات] آماده شده‌اند... هر روز، صحبت‌های تازه‌ای درباره طرح‌های بیشتر در کمیته مرکزی [لیکود] می‌شنویم».
بر این اساس، این منابع همچنین گفتند که با افزایش هرچه بیشتر احتمال برگزاری انتخابات سراسری زودهنگام در فلسطین اشغالی، تنش‌ها داخل حزب لیکود نیز رو به افزایش گذاشته و اعضای پارلمانی این حزب در حال مقدمه‌چینی برای برگزاری انتخابات ریاست لیکود هستند.
این در حالی است که منابع نزدیک به گانتز خبر دادند او نگران است که نتانیاهو برای کنار گذاشتن وی از کابینه، در ماه نوامبر انتخابات زودهنگام برگزار کند.
پیشتر شبکه ۱۲ اسرائیل به نقل از دیگر اعضای لیکود گزارش داده بود نتانیاهو به دنبال سوءاستفاده از حفره‌ای در توافق با گانتز است تا ضمن منحل کردن کابینه کنونی، کابینه جایگزین تشکیل داده و گانتز را کنار بگذارد.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جای خالی جابر
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
دست‌مریزاد سردار سلامی
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸
طوبای حکمت
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵