تاریخ انتشاردوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
کد مطلب : ۴۳۳۶۴۲
معاون تعاون بنیاد شهید گفت: جانبازان زیر 25 درصد حدود 48 هزار نفر کمک معیشت بگیر هستند که آنها شامل معوقه نمی شوند اما معادل حداقل حقوق کارکنان دولت به آنها کمک معیشت می دهیم.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازمحمود پاکدل معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص چگونگی پرداخت مطالبات معوق شده جامعه ایثارگران در گفت وگو ، گفت: مطالبت دو دسته بودند، یک دسته مربوط به خانواده شهدا بود و یک دسته مربوط به جانبازان.
وی افزود: خانواده شهدا شامل کسانی می شد که از سال 92 ذخیره مرخصی دریافت نکردند که طبق ماده 53 قانون جامع، این پرداخت به عهده دستگاه محل خدمت شهید بود اما چون دستگاه پرداخت نکرده بود، در برنامه ششم این مسئولیت بر عهده بنیاد شهید گذاشته شد. ما الان 35 درصد ذخیره مرخصی سال های 92 تا 95 را پرداخت کردیم. هنوز 65 درصد دیگر از خانواده ها هم معوقات طلب دارند. 
پاکدل اظهار داشت: پاداش پایان خدمت را تا سال 94 داده بودیم، سالهای 94 تا 98 مانده بود که الان سالهای 95 تا 98 را پرداخت کردیم و مطالبات این سالها را صفر کردیم. 
وی ادامه داد: جانبازان هم صرفا مشمولین ماده 38 قانون جامع یعنی کسانی که بر اساس قانون در دوران دفاع مقدس مجروح و از کار افتاده شده بودند، که احکام مربوط به آنها توسط نیروهای مسلح صادر می شود. سال اجرای ماده 38 از 92 هست تا 1 مهر 98 که اجرا کردیم. اینها بخشی از معوقه مشمولین ماده 38 هست. که هنوز مبلغ دقیق آنها محاسبه نشده. 
معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در مکاتباتی که با ستاد کل داشتیم قول دادند تا پایان مرداد ماه حکم هر فرد را در هر سال به ما اعلام کنند و ما با پرداختی هایش تطبیق دهیم و مبلغ طلب را مشخص کنیم. الان به صورت علی الحساب با توجه به زمان هایی که آنها قطعی تحت پوشش قرار گرفته بودند، مبالغی واریز کردیم که مجموعش برای جانبازان هزار و 100 میلیارد تومان بود و برای خانواده شهدا هم هزار و 100 میلیارد تومان. مجموعا 2 هزار و 200 میلیارد تومان به ما دادند که به این صورت پرداخت کردیم. 
وی در خصوص جانبازان زیر 25 درصد که مشمول کمک هزینه معیشت شدند، نیز اظهار داشت: آنها صرفا همان مبلغ کمک معیشت را می گیرند و معوقاتی از قبل ندارند. قانون پرداخت معوقات صرفا برای کسانی است که حقوق دریافت می کنند و این حقوق هست که آن ها را شامل معوقات می کند. 
پاکدل در پایان ادامه داد: جانبازان زیر 25 درصد که حدود 48 هزار نفر کمک معیشت بگیر هستند که آنها شامل معوقه نمی شوند اما معادل حداقل حقوق کارکنان دولت به آنها کمک معیشت می دهیم. 

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما