تاریخ انتشاردوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰
کد مطلب : ۴۳۳۵۸۷
ائتلاف «عراقیون» به ریاست«سید عمار الحکیم» از تعیین موعد انتخابات زودهنگام در عراق حمایت کرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازائتلاف «عراقیون» به ریاست «سید عمار الحکیم» از تعیین موعد انتخابات زودهنگام در عراق حمایت کرد، مشروط بر اینکه همه در این انتخابات شرکت کنند.
حسین عرب، سخنگوی این ائتلاف یکشنبه به خبرگزاری رسمی عراق (واع) گفت: «ائتلاف "عراقیون" با برگزاری انتخابات زودهنگام به شکل عادلانه‌ای که ضامن حقوق همه کاندید‌ها باشد، موافق است».
او گفت که اقدام نخست‌وزیر عراق در تعیین موعد انتخابات پارلمانی، کاری خوب است؛ مشروط بر اینکه تدابیر لازم برای موعد مذکور اتخاذ شود و عادلانه و زودهنگام باشد.
سخنگوی ائتلاف عراقیون افزود: «انتخابات یعنی خروج از بحران و همچنین وفا به عهد است که نخست‌وزیر قول آن را در برنامه دولتی خود داده بود».
مصطفی الکاظمی جمعه گذشته بعد از گذشت دو ماه از انتخابش به عنوان نخست‌وزیر عراق گفت که انتخابات پارلمانی زودهنگام کمتر از یک سال دیگر برگزار خواهد شد. او ۶ ژوئن سال ۲۰۲۱ (۱۶ خرداد ۱۴۰۰) را به عنوان زمان برگزاری انتخابات زودهنگام اعلام کرد.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سند تحول قوه مجریه!
پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۰
«پدرخواندگی» یا «ائتلاف» مسئله این است
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۹
آقای واعظی، با اعصاب مردم بازی نکنید!
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۳