تاریخ انتشارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۵
کد مطلب : ۴۳۳۵۱۸
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران سردرب اصلی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران در ضلع شرقی این مرکز قرار گرفته است، گفت: هزینه ساخت این پروژه را یکی از خیرین نیک‌اندیش حوزه ایثار و شهادت به عهده گرفت.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازسردار عبدالله ملکی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران از برگزاری مراسم کلنگ‌زنی سردرب مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران خبر داد و اظهار کرد: این مراسم ساعت ۸:۳۰ صبح یکشنبه ۱۲ مرداد با حضور خانواده‌های شهدا و مسوولان استانی برگزار می‌شود.
وی با عنوان اینکه سردرب اصلی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران دارای دو دیوار ۴۵ و ۳۸ متری است، گفت: همچنین این نما دارای ۱۴ ستون است که هر کدام از ستون‌ها ۸ متر ارتفاع دارند.

ملکی افزود: عدد هشت در ستون‌های سردرب نماد هشت سال دفاع مقدس، عملیات والفجر هشت و امام هشتم است که این استان مسیر عبور زائرین امام رضا (ع) است.
این مسوول با بیان اینکه سردرب اصلی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران در ضلع شرقی این مرکز قرار گرفته است، گفت: هزینه ساخت این پروژه را یکی از خیرین نیک‌اندیش حوزه ایثار و شهادت به عهده گرفت.
وی خاطرنشان کرد: المان‌های صف کشیده در سایت ورودی نمادی از رزمندگان لشکر 25 کربلای مازندران است که اولین لشکری بود که وارد شهر فاو شد.

ملکی در پایان گفت: چینش المان‌ها در ابتدای مسیر یادآور صف رزمندگان و چرخش المان‌ها در اواسط مسیر نشانگر تغییر و تحول روحی در مسیر شهادت است و در انتهای مسیر به یک یگانگی و معنویت می‌رسیم، بر دیوار مسیر ورودی نام شهدای لشکر ۲۵ کربلا نوشته شده است.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين