تاریخ انتشارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰
کد مطلب : ۴۳۳۴۸۹
رهبر ائتلاف «عراقیون» و رئیس جریان حکمت ملی عراق از اقدام نخست‌وزیر این کشور در تعیین زمان اعلام برگزاری انتخابات زودهنگام استقبال کرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازسید «عمار الحکیم» امروز شنبه در بیانیه‌ای اقدام «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق در تعیین زمان انتخابات زودهنگام را اقدامی موفق برشمرد.
الحکیم در بیانیه خود آورده است: «تعیین زمان برگزاری انتخابات زودهنگام از سوی نخست‌وزیر اقدامی موفق و گامی در مسیر درست است و عزم دولت برای عمل به وعده‌های خود را نشان می‌دهد».
طبق گزارش وبگاه «بغداد الیوم»، الحکیم نهادهای قانونگذار را به یاری دولت و تکمیل تصویب قانون انتخابات به منظور تضمین برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه برخاسته از اراده ملت و به دور از هر گونه فشارها و سیاسی‌کاری، فراخواند.
«مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق، دیروز (جمعه - ۳۱ ژوئیه)، ۶ ژوئن سال ۲۰۲۱ (۱۶ خرداد ۱۴۰۰) را به عنوان زمان برگزاری انتخابات زودهنگام اعلام کرد.
در همین ارتباط «نعیم العبودی» سخنگوی فراکسیون «الصادقون» وابسته به «عصائب اهل الحق» عراق گفت که  برگزاری انتخابات زودهنگام گام مثبتی تلقی می‌شود که با آن وزن واقعی احزاب و فراکسیون‌ها مشخص می‌شود. اما باید تا پیش از برگزاری انتخابات، مسأله فراکسیون اکثریت برای همیشه حل و فصل شود.
«محمد الغبان» رئیس فراکسیون «الفتح» در پارلمان عراق نیز گفت که ائتلاف فتح موافق برگزاری انتخابات زودهنگام است و این مسأله جزو اولویت‌های دولت فعلی به شمار می‌رود و الفتح نیز در کنار دیگر فراکسیون‌ها در راستای تکمیل قانون انتخابات و دادگاه فدرال جهت آماده‌سازی زمینه انتخابات زودهنگام در موعد مقرر خود تلاش می‌کند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما