تاریخ انتشارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۰
کد مطلب : ۴۳۳۴۵۶
یک نماینده سابق عضو حزب جمهوری‌خواه کنگره آمریکا، با رد ایده ترامپ برای تعویق انتخابات ریاست‌جمهوری آبان ماه گفت، وی با این اقدام نشان داد که می‌داند در این انتخابات شکست خواهد خورد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل از«دیوید جولی»، یکی از نمایندگان سابق حزب جمهوری‌خواه کنگره آمریکا، ایده ترامپ برای به تعویق انداختن زمان انتخابات ریاست‌جمهوری آبان ماه را رد کرده است. 
به نوشته وبگاه «هافینگتون پست»، این سیاستمدار آمریکایی گفته ترامپ با این اقدام نشان داد که می‌داند شکست خواهد خورد. 
دیوید جولی نماینده سابق مجلس نمایندگان از ایالت فلوریدا در مصاحبه با شبکه «ام‌اس‌ان‌بی‌سی»، گفت: «در سیاست، این جمله وجود دارد که ماهی همیشه قبل از مرگ تقلا می‌کند.»
وی در ادامه اذعان کرد: «ارزیابی این رفتار دونالد ترامپ سخت است؛ زیرا او از ابتدا بی‌هدف بوده است. اما به وضوح وی فردی است که تلاش می‌کند شکست را توجیه کند یا به دنبال مقصر باشد.» 
این عضو سابق کنگره همچنین گفت: «ترامپ در بعضی مقاطع مجبور خواهد بود بحرانی که ما به دلیل ویروس کرونا و بحران اقتصادی در آن قرار داریم را بپذیرد.»
وی افزود: «نه به این دلیل که او قادر است نقش یک رهبر مهربان را ایفا کند، بلکه به این دلیل که شعار "حفظ بزرگی آمریکا" در کارزار انتخاباتی‌اش از واقعیت به دور است.»
ترامپ روز پنجشنبه با انتشار پیامی توئیتری به صورت ضمنی خواستار تعویق زمان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا شد. این انتخابات قرار است ۱۳ آبان ماه برگزار شود.
رئیس جمهور آمریکا که بارها از رأی‌گیری پستی انتقاد کرده بود در این پیام نوشت: «با وجود رأی‌گیری پستی (نه رأی‌گیری غیابی که خوب است) انتخابات ۲۰۲۰، نادرست‌ترین و متقلبانه‌ترین انتخابات خواهد بود.»
وی در ادامه نوشت: «این باعث شرمساری بزرگی برای آمریکا خواهد شد. انتخابات را تا زمانی که مردم بتوانند به درستی، امن و بدون خطر رأی بدهند به تعویق بیاندازیم؟؟؟» 
هافینگتون پست نوشته، روشن است که ترامپ قدرت تغییر زمان برگزاری انتخابات را ندارد. 

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

ماجرایی خواندنی درباره زیارت عاشورا
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۵
خبرنگار، قلم‌‌نگار امین و حفیظ
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴
نقش غدیر در عصرغیبت
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹