تاریخ انتشارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵
کد مطلب : ۴۳۳۴۳۰
ارزش سهام شرکت اپل در معاملات روز گذشته افزایش چشمگیری را تجربه کرد و همین امر باعث شد تا این شرکت آمریکایی با پشت سر گذاشتن شرکت آرامکو عربستان به بزرگ‌ترین شرکت بورسی در جهان تبدیل شود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازرویترز، شرکت اپل آمریکا در معاملات روز گذشته شاهد افزایش 10 درصدی ارزش سهام خود بود و همین امر ارزش کل این شرکت تولید گوشی هوشمند را به قدری افزایش داد که از ارزش شرکت نفتی آرامکوی عربستان پیشی گرفت و به گران‌ترین شرکت عرضه شده در بورس در جهان تبدیل شد.تا پیش از این شرکت نفتی آرامکو عربستان گرانقیمت‌ترین شرکت بورسی در جهان به شمار می‌رفت.
در معاملات روز گذشته سهام اپل از 425 دلار فراتر رفت و ارزش کل این شرکت به بیش از 1.82 تریلیون دلار افزایش یافت. این بزرگ‌ترین افزایش یک روزه ارزش سهام اپل از ماه مارس تا کنون به شمار می‌رفت و به یکباره 172 میلیارد دلار به ارزش آن اضافه کرد.
ارزش کل شرکت آرامکوی عربستان هم که سال گذشته عرضه اولیه شد بر اساس قیمت هر سهم آن و بنا به محاسبه مؤسسه ریسینیتیو 1.76 تریلیون دلار است.
با در نظر گرفتن رشد دیروز سهام اپل این شرکت از ابتدای سال جاری تا کنون 45 درصد افزایش ارزش را تجربه کرده است.
با توجه به گزارش اپل درباره عملکردش در سه ماهه دوم سال جاری حدود 20 کارشناس اقتصادی ارزیابی خود نسبت به ارزش واقعی سهام اپل را افزایش دادند و به طور متوسط ارزش سهام این شرکت آمریکایی را 409 دلار ارزیابی کردند اما علیرغم این افزایش ارزش کنونی سهام اپل 15 دلار بیشتر از متوسط پیش‌بینی کارشناسان است.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

ماجرایی خواندنی درباره زیارت عاشورا
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۵
خبرنگار، قلم‌‌نگار امین و حفیظ
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴
نقش غدیر در عصرغیبت
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹