تاریخ انتشارپنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۰
کد مطلب : ۴۳۲۴۱۶
ارتش تحت امر ژنرال حفتر در لیبی اعلام کرد که در اطراف دو منطقه خط تماس با دولت وفاق ملی و نیروهای ترکیه، پدافند هوایی مستقر کرده است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازنیروهای تحت امر ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای موسوم به «ارتش ملی لیبی» از استقرار سامانه‌های دفاع موشکی در نزدیکی خطوط تماس با نیروهای دولت وفاق ملی خبر داد.
احمد المسماری، سخنگوی این نیروها پنجشنبه اعلام کرد که این سامانه‌ها  برای مقابله با هرگونه حمله‌ای، در اطراف شهر «سِرت» و پایگاه هوایی «الجُفره» مستقر شده‌اند.
به گزارش شبکه العربیه، مسماری پیش‌بینی کرد که با استقرار این سامانه‌ها در اطراف شهر سرت، آسمان این شهر امن شود.
دولت وفاق ملی لیبی که از سوی سازمان ملل به رسمیت شناخته شده، با استفاده از پهپادهای نظامی و تسلیحات ساخت ترکیه از فروردین ماه تا به امروز توانسته، موفقیت‌ها زیادی در برابر نیروهای حفتر که مورد حمایت مصر، امارات و عربستان سعودی است، کسب کرده و آن‌ها را تا نزدیکی شهر سرت (واقع در ساحل دریای مدیترانه) و پایگاه هوایی جفره (مرکز لیبی) عقب براند.
نیروهای حفتر طی این درگیری‌ها چند پهپاد ترکیه را با استفاده از سامانه‌های دفاع موشکی روسیه سرنگون کرد. دولت وفاق ملی هم در مقابل دست به کار شد و با پهپادهای ترکیه، سامانه‌های ضدهوایی روسیه را هدف قرار داد.

موقعیت سرت و جُفره بر روی نقشه و آرایش نیروهای درگیر
 
دولت مصر به عنوان حامی منطقه‌ای حفتر، از یک ماه پیش در باره هرگونه عملیات ارتش تحت امر وفاق ملی در اطراف سرت و جفره هشدار داده و این دو منطقه را «خط قرمز» خود خوانده است. اما ترکیه و دولت وفاق ملی بی‌توجه به این تهدیدها، خود را آماده عملیات برای سیطره بر این دو منطقه راهبردی می‌کنند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما