وزیر کشور در جمع خبرنگاران اعلام کرد

کاهش شدید مصرف کراک و شیشه

تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۵:۵۵
کد مطلب : ۴۳۲۳۶
وزیر کشور گفت: آمارها نشان می‌دهد در کراک به شدت با کاهش مواجه هستیم و رشد مصرف شیشه نیز پائین آمده است.
۰
plusresetminus
بلاغ، رحمانی فضلی در حاشیه نشست دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر با مددکاران اجتماعی در جمع خبرنگاران گفت: پیرو موضوع اجتماعی کردن بحث مبارزه با مواد مخدر برنامه‌های کاری مختلف را از مددکاران اجتماعی می‌گیریم و آنها را حمایت می‌کنیم.
وی افزود: مددکاران قشر عظیم و تأثیرگذاری هستند که در نهادهای مردمی مستقرند. بنده از آنها خواستم تا در حوزه پیشگیری و درمان مداخله کنند.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: درخواست اصلی ما از مددکاران این است که خودشان دنبال ایجاد سمن‌ها و خیریه‌ها باشند و ما نیز به آنها کمک می‌کنیم.
وی با اشاره به نقش هنرمندان در این زمینه گفت: تأثیر حضور هنرمندان در حوزه مبارزه با مواد مخدر را می‌بینیم البته این موضوع زمان‌بر است.
وزیر کشور با اشاره به کاهش بعضی از مواد مخدر تصریح کرد: خوشبختانه در برخی حوزه‌ها با کاهش مواد مخدر مواجه‌ هستیم. آمارها نشان می‌دهد در کراک به شدت با کاهش مواجه هستیم و رشد مصرف شیشه نیز پائین آمده است. اگر درک عمومی را در کنار اطلاعات بالا ببریم خود مردم می‌توانند در زمینه مبارزه با مواد مخدر مشارکت کنند.
وی ادامه داد: متأسفانه آمارها نشان می‌دهد که به طور متوسط روزانه 9 نفر به خاطر مصرف مواد مخدر جانشان را از دست می‌دهند و این به دلیل مواد به کار رفته در این مواد مخدر صنعتی است که موجب مرگ و میر می‌شود و فقط مصرف مواد منجر به مرگ نمی‌شود.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با توصیه به خانواده‌ها گفت: به خانواده‌ها اعلام می‌کنم مصرف مواد صنعتی به دلیل مواد به کار گرفته در آن که غیراستاندارد است موجب مرگ و میر فرزندان آنها می‌شود و از صدا و سیما نیز می‌خواهم مرگ و میر این افراد را به مردم نشان دهد و این موضوعات را به بحث بگذارد.
وی خاطرنشان کرد: افرادی که در حال مرگ و میر هستند مدت‌زمان آلودگی و مصرف موادشان خیلی کوتاه است که نشان می‌دهد این مواد چقدر آلوده هستند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
چرایی چرخش عربستان به سمت عراق
يکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۰
تعامل تحولی دولت و مجلس در بودجه 1401
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
"صداقت"، مطالبه مردم از شما مسئولان
پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
دموکراسی آمریکایی، عوامفریبی صهیونیستی
چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰