تاریخ انتشارجمعه ۲۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
کد مطلب : ۴۳۱۵۴۰
مدیرعامل شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه بهترین و بزرگترین بانک اطلاعاتی را در کشور داریم ، گفت: در دوران شیوع بیماری کرونا در همه شهرهای کشور کارگروه بحران برای ارائه خدمات پستی شکل گرفته است.
۰
plusresetminus

به گزارش بلاغ، حسین نعمتی مدیرعامل شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران در گفت وگو ، با اشاره به رشد ۱۶۰ درصدی ظرفیت ترافیکی در ایام شیوع کرونا گفت: این شرکت همراه با تنوع خدمات ، بهترین بانک اطلاعاتی را در اختیار دارد به طوری که ۴۲ میلیون رکورد اطلاعات کلان کشوری را داریم که هر ۶ ماه به روزرسانی می‌شود و در بسیاری از اتفاقات و فعالیت سیاسی اجتماعی قابل استفاده است. البته در بانک اطلاعاتی باید به استاندارد برسیم به  این معنی که از آدرس شهر به محل مورد نظر می رسیم که این روش و سبک بانک اطلاعاتی را از کشور استرالیا گرفتیم.
*شکل گیری کارگروه بحران برای ارائه خدمات پستی در شهرها
وی درباره نحوه خدمت رسانی به مردم در دوران شیوع کرونا افزود: شرکت ملی پست نخستین شبکه ارتباطی کشور است که در موج اول شیوع کرونا با توجه به شرایط روانی که حاکم بود ارائه خدمات خود را قطع نکرد و هیچ یک از دفاتر پستی تعطیل نشدند حتی تصمیم بر این بود که برای پیشگیری از این بیماری به شهر قم سرویس ندهیم اما مسؤولان ارشد کشوری مخالفت کرده و گفتند باید خدمات پستی ارائه شود. به طور کلی در دوران بیماری کرونا نه تنها شهر قم بلکه  همه کشور را پوشش دادیم.

* افزایش ترافیک به علت خرید و فروش الکترونیکی در استان های کشور
نعمتی تصریح کرد: در واقع با تشکیل ستاد بحران  تجهیزات مورد نیاز خدمت رسانی  را تأمین کردیم که این کاربا تأمین چندین مرتبه اعتبار مالی انجام شد.در شهرها کارگروه بحران شکل گرفت و اقدامات ویژه‌ای در راستای ارائه خدمات پستی انجام شده است که با  رشد ۱۶۰ درصدی ظرفیت ترافیکی همراه بودیم در واقع باید بگویم خرید و فروش الکترونیکی در استان های کشور یکی از مهم ترین عوامل این افزایش ترافیک بود.
 
 

 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما