رئیس کمیته المپیک ژاپن گفت: ما در وضعیتی قرار داریم که کسی قبلا آن را تجربه نکرده است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ در طول چند هفته گذشته شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ژاپن افزایش یافته و برخی از مناطق آمار بیشتری را از آغاز بحران ثبت کرده‌اند.
روز سه‌شنبه توکیو 143 مورد مبتلا به کرونا داشته که شمار مبتلایان را به 8 هزار مورد رسانده است.
یاماشیتا رئیس کمیته المپیک ژاپن و قهرمان سابق جودو در این باره اظهار داشت: ما نگرانی‌های زیادی را در مورد اینکه بازی‌های المپیک برگزار می‌شود یا خیر داریم. پیشنهاداتی هم درباره لغو بازی‌ها شنیده‌ایم.
وی افزود: ما در وضعیتی قرار داریم که هیچ کس قبلا آن را تجربه نکرده است. ما روی این موضوع تمرکز داریم که باید چه کاری انجام دهیم.
رئیس کمیته المپیک ژاپن با اشاره به وضعیت مالی این کمیته خاطرنشان کرد: با این وضعیت فکر می‌کنم بهترین راه این است که پول قرض بگیریم. بازی‌هایی که قرار بود برگزار شود بسیار زیباست و من تجربه آن را دارم اما در حال حاضر اولویت ما سلامتی و امنیت است. ما حمایت شهروندان ژاپنی را نخواهیم داشت مگر اینکه بخواهیم بازی‌ها را ساده برگزار کنیم.
وی همچنین اعلام کرد موفقیت ژاپن در برگزاری بازی‌های سال آینده، شانس این کشور را برای گرفتن میزبانی بازی‌های زمستانی 2030 افزایش می‌دهد.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما