مدیرکل هنرهای نمایشی عنوان کرد: شرایط ابلاغ محدودیت های فرهنگی هنری در سراسر کشور می بایست طوری هماهنگ باشد که هنرمندان دچار سردرگمی نشوند بهرحال این وضعیت فقط برای تئاتر نیست همه مراکز فرهنگی هنری کشور را شامل می شود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ روز گذشته تناقضاتی مبنی بر تعطیلی یا بازمانی سالن های تئاتر، سینما و سایر مراکز فرهنگی و هنری باعث شد که در فضای رسانه ای موارد مختلف و متناقضی مطرح شود از یک سو صحبت های استانداری تهران و از سوی دیگر نیز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل هنرهای نمایشی نتیجتا به اینجا ختم شد که فعلا هنوز ابلاغی برای تعطیلی مراکز هنری و فرهنگی از سوی ستاد مقابله با کرونا صورت نگرفته است.
قادر آشنا، مدیر کل هنرهای نمایشی در این رابطه به خبرنگار تئاتر فارس گفت: قاعده اینطور است که اگر قرار باشد ابلاغی برای ما صورت بگیرد ابتدا ستاد ملی مبارزه با کرونا به وزارتخانه ابلاغ می کند و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم به ما اعلام میکند که چنین اتفاقی روز گذشته برای ما نیافتاد.
وی با اشاره به تردیدهایی که در این زمینه در فضای فرهنگی و هنری صورت گرفته بود، گفت: مطمئنا اگر چیزی به ما ابلاغ شود ما هم براساس مصوبه عمل خواهیم کرد حال که فعلا چنین اتفاقی نیافتاده به روال سابق ادامه می دهیم اگر هم ابلاغی شود بدون هیچ سوالی سالن ها را تعطیل میکنیم.
آشنا در ادامه تأکید کرد: بهرحال قطعا هستند کارهایی که الان آماده اجرا شده اند یا یک سری نمایش هایی که الان روی صحنه هستند، مدام ما چک میکنیم که همه چیز هماهنگ باشد و مشکلی برای گروه ها ایجاد نشود مطمئنا اینطور هم انتظار داریم که یک یا دو روز زودتر به ما ابلاغیه جدیدی اگر باشد، ارسال شود تا آمادگی اش را کسب کنیم.

 
مدیرکل هنرهای نمایشی با اشاره به سختی هایی که برای بازگشایی سالن ها صورت گرفته از ضدعفونی و هزینه های این چنینی تا تدوین پروتکل های بهداشتی ، یادآور شد: شرایط باید به گونه ای باشد که همه چیز هماهنگ صورت بگیرد تا هنرمندان سردرگم نشوند بهرحال فقط الان این شرایط تئاتر نیست، سینما، تجسمی و سایر بخشهای فرهنگ و هنر نیز چنین وضعیتی دارند.
وی همچنین در پاسخ به این سوال که چه پیش بینی از وضعیت دایر بودن یا تعطیلی سالن ها دارد، گفت: واقعا شخصا نمیتوانم بگویم چه پیش می آید اما این را باور دارم که وضعیت به گونه ای است که ما باید با کرونا زندگی کنیم البته این زندگی را رعایت تمهیدات و پروتکل ها باید صورت بگیرد اما امکان فرار بهرحال نداریم و کشور را هم نمیتوانیم تعطیل کنیم. بنابراین باید فکری کنیم تا همه هماهنگ با هم با رعایت فاصله گذاری و مسائل بهداشتی طوری زندگی کنیم که کمترین خطر برایمان پیش بیاید.
آشنا اظهار داشت: در نهایت باز هم می گویم که ما تمام تلاشمان این است که سالن ها دایر باشند ما هم به فعالیتمان ادامه می دهیم اگر هم که دستور تعطیلی بیاید ، قبول می کنیم.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما