تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۰
کد مطلب : ۴۳۱۳۶۰
مسؤول دفتر جهاد اسلامی در ایران با اشاره به اینکه همه مسلمانان باید با طرح‌های صهیونیستی و طرح‌هایی که علیه مسجد الاقصی است مبارزه کنند، گفت: تمام مسلمانان باید در کنار مردم فلسطین از مسجد الاقصی حمایت کنند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازدکتر ناصر ابوشریف سه شنبه شب در مراسم قرائت دعای توسل که به مناسبت یادبود فرمانده جهاد اسلامی فلسطین دکتر رمضان عبدالله در صحن جامع مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) فلسطین را اصلی ترین موضوع جهان اسلام اعلام کردند، اظهار کرد: فلسطین یک بخش جغرافیایی از جهان اسلام نیست بلکه در قرآن از این زمین به عنوان سرزمینی که خداوند آنرا برای تمام جهانیان مبارک قرار داده نام برده شده است.
وی ادامه داد: این منطقه یکی از مقدس ترین مناطق جهان بر اساس نص صریح قرآن است و کسی که به این موضوع اعتقاد ندارد قرآن را قبول ندارد و اگر کسی بخواهد فلسطین را به رژیم صهیونیستی ببخشد از اعتقادات قرآنی عدول کرده است.
مسؤول دفتر جهاد اسلامی در ایران با اشاره به اینکه همه مسلمانان باید با طرح‌های صهیونیستی و طرح‌هایی که علیه مسجد الاقصی است مبارزه کنند، گفت: تمام مسلمانان به ویژه کسانی که بسیار به مسجدمیروند مانند مسجد مقدس جمکران که صدها هزار نفر در آن نماز می‌خوانند باید در کنار مردم فلسطین از مسجد الاقصی حمایت کنند.
دکتر ابوشریف با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی همواره مورد حمایت ابرقدرتها بوده و هست، ابراز کرد: انگلستان خبیث، کشورهای اروپایی مانند فرانسه و دیگر کشورها از این رژیم حمایت می‌کنند و اصلی ترین حمامی این رژیم نیز آمریکای جنایتکار است که با تمام قوا از این رژیم حمایت می‌کند، بنابراین مردم فلسطین نه فقط در برابر رژیم صهیونیستی بلکه در برابر تمام ابرقدرتها ایستاده و مقاومت می‌کنند.
وی با بیان اینکه متاسفانه برخی از سران مستبد کشورهای عربی و مسلمان نیز به عنوان دوست با این رژیم همکاری می‌کنند، بیان کرد: ملت‌های عربی اسلامی همواره در کنار فلسطین هستند و از رژیم صهیونیستی اعلام انزجار می‌کنند و خواهان آزادی فلسطین هستند و در مسیر سرنگونی این رژیم جعلی هر کاری می‌توانند انجام می‌دهند.
مسؤول دفتر جهاد اسلامی در ایران افزود: در فلسطین جنبش‌های مقاومت به صورت جدی علیه اشغالگری رژیم صهیونیستی در شرایط و زمان‌های مختلف مبارزه می‌کنند که نتیجه این مبارزات شکل گیری انتفاضه‌ها و صدها عملیات ضد صهیونیستی در سال‌های متمادی است
دکتر ابو شریف با تاکید بر اینکه جنبش جهاد اسلامی یکی از جنبش‌های جهادی و اسلامی در سرزمین فلسطین است، گفت: امروز چهلمین روز درگذشت دومین دبیرکل این جنش مرحوم دکتر رمضان عبدالله است و اگر بخواهیم درباره شخصیت ایشان سخن بگوییم باید درباره جهاد اسلامی سخن صحبت کنیم چون یکی از بنیانگذاران این جنبش بودند که نقش به سزایی در احیای اسلام در فلسطین داشت و آن را وارد خط نبرد با رژیم صهیونیستی کرد و سایر گروه‌های اسلامی را نیز به همین سمت سوق داد.
وی ادامه داد: این جنش همواره در برابر طرح‌های سازش کارانه ثابت قدم ایستاد و با آنها مبارزه کرد. ما ارتباط بسیار تنگاتنگی با انقلاب اسلامی ایران داریم و جمهوری اسلامی ایران بزرگترین حامی مقاومت فلسطین است.
مسؤول دفتر جهاد اسلامی در ایران در پایان با اشاره به اینکه جنبش جهاد اسلامی همواره سعی کرده در این خط ثابت قدم باقی بماند  و دکتر رمضان عبدالله نقش مهمی در زمینه استمرار این خط ایفا کرد، خاطرنشان کرد: جنبش جهاد اسلامی یکی از جنبش‌های صبور و ثابت قدم در رویکردهایش است و هیچوقت دنبال مناصب دنیوی و منافع شخصی نبوده، بلکه تمام هدفش کسب رضایت الهی و آزادی فلسطین و نابودی اسرائیل بوده و خواهد بود.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما