تاریخ انتشارسه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰
کد مطلب : ۴۳۱۳۱۴
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: مردم خراسان شمالی در بهار امسال ۷۰۷ میلیون تومان صدقه پرداخت کردند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازپایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد با بیان اینکه از زمان آغاز ویروس کرونا برای حفظ سلامت جان مردم استان صدقات، جمع‌آوری نمی‌شود، اظهار کرد: مردم خراسان شمالی در بهار امسال ۷۰۷ میلیون تومان صدقه پرداخت کردند.
وی با بیان اینکه  بخش اعظمی از منابع کمیته امداد در رسیدگی به نیازمندان از محل کمک‌های مردمی صدقات تأمین می‌شود،افزود:  به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی کمیته امداد و حفظ سلامت جان شهروندان، جمع آوری صدقات به صورت حضوری انجام نمی شود.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی اضافه کرد: از زمان شیوع این ویروس، مأموران تخلیه صدقات دیگر به درب منازل برای جمع‌آوری صدقه مراجعه نمی‌کنند بر این اساس شاهد کاهش ۲۴ درصد صدقات در استان هستیم.
وی با قدردانی از مردم نیکوکار استان در همکاری در طرح‌های مختلف کمیته امداد و کمک‌رسانی به محرومان گفت: امروز به دلیل تورم بیش از هر زمان دیگری به همکاری خیران در رفع نیازهای اساسی خانواده‌های تحت حمایت این نهاد نیاز داریم.
الهی راد  افزود: ویروس کرونا زندگی بسیاری از خانواده‌ها ازجمله کارگران فصلی و صاحبان مشاغل خرد را تحت الشعاع قرار داد،  بر این اساس از مردم نیکوکار تقاضا داریم تا  برای مشارکت در دستگیری از نیازمندان و محرومان از شیوه‌های غیرحضوری در پرداخت صدقات اقدام کنند تا ضمن پیشگیری از بیماری کرونا زمینه کمک به نیازمندان فراهم شود.
وی به شیوه های پرداخت صدقات به‌صورت غیرحضوری اشاره کرد و گفت: ارسال پیام بدون متن و یا عدد یک به سامانه پیامکی با سر شماره ۸۸۷۷ آسان‌ترین شیوه واریز صدقات است. همچنین نیکوکاران برای پرداخت صدقات با شماره‌گیری کد دستوری# ۱*۸۸۷۷* و سپس واردکردن کد شهرستان موردنظر خود می‌توانند در این کار خیر سهیم شوند.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با اعلام کدهای شهرستان‌های خراسان شمالی گفت: در این طرح کد (۰۵۸) ویژه شهرستان بجنورد- کد (۰۵۸۹) جرگلان-کد (۰۵۸۶) راز-کد (۰۵۸۱) اسفراین- کد (۰۵۸۲) صفی آباد-کد (۰۵۸۷) فاروج - کد (۰۵۸۴) شیروان- کد (۰۵۸۳) جاجرم- کد (۰۵۸۸) گرمه-کد (۰۵۸۵) مانه و سملقان برای واریز صدقات هر شهرستان اختصاص‌یافته است.
وی تماس با تلفن رایگان، ۰۹۶۸۸۷ و بخش‌های نیکوکاری نرم‌افزارهای کاربردی تلفن ثابت را از دیگر روش‌های پرداخت آسان صدقه عنوان کرد.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جای خالی جابر
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
دست‌مریزاد سردار سلامی
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸
طوبای حکمت
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵