تاریخ انتشاردوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰
کد مطلب : ۴۳۱۲۷۵
رسانه‌هایی که کوچکترین آتش‌سوزی در ایران را تیتر یک خود می‌کنند و یا تحت عنوان «خبر فوری» منتشر می‌کنند و در ادامه برای آن ویژه برنامه می‌سازند حالا در برابر سوختن ناوآمریکایی، دسته‌جمعی سکوت کرده‌اند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ شب گذشته خبر آتش‌سوزی در ناو «یو‌اس‌اس بونهام ریچارد» در رسانه‌ها منتشر شد. آخرین اطلاعات حاکی از آن است که حداقل ۲۱ فرد حاضر در این ناو آسیب دیدند و به بیمارستان منتقل شدند.
نکته قابل توجه پوشش رسانه‌ها و شبکه‌های فارسی زبان به این اتفاق بود. تا لحظه انتشار این خبر صفحه اینستاگرام و کانال تلگرامی صدای آمریکا(VOA) هیچ خبری از آتش سوزی این ناو آمریکایی منتشر نکرده است.
 
بی‌بی‌سی فارسی که برای شایعه آتش سوزی پنج‌شنبه شب تهران ۳ پست اینستاگرامی منتشر کرد، هیچ خبری را درباره آتش‌سوزی این ناو که قابلیت حمل ۲۰ جنگنده اف۳۵ را دارد، ۲۰منتشر نکرد  و تنها به انتشار یک خبر در کانال تلگرامی‌اش اکتفا کرد.
 
ایران اینترنشنال، دیگر رسانه لندنی که توسط سعودی‌ها حمایت مالی می‌شود و از هیچ خبر آتش‌سوزی در ایران نمی‌گذرد، به راحتی از کنار این خبر عبور کرد.

 
اینستاگرام اینترنشنال که خبر آتش ۲ لنج باری در رودخانه زهره خوزستان را ضریب داده بود هیچ خبری درباره ناوآمریکایی منتشر نکرد و کانال تلگرامی‌شان هم فقط یک خبر منتشر کرد. این درحالی است که این رسانه پنج‌شنبه شب درباره شایعه انفجار درغرب تهران ۲ مطلب منتشر کرده بود.
 
دیگر رسانه‌های این جریان هم چنین سیاستی را درپیش گرفتند، یعنی التهاب آفرینی و ایجاد ترس ناشی از آتش‌سوزی‌ها و انفجارها در ایران و سکوت در برابر اتفاقات ناگوارتر آمریکای‌ها.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما