تاریخ انتشاردوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۰
کد مطلب : ۴۳۱۲۶۴
با توجه به تمرکز شدید دولت آمریکا بر صنعت دریایی برای تشدید تحریم نفتی علیه ونزوئلا، بسیاری از شرکت‌های کشتیرانی و شرکت‌های بیمه از ارائه خدمات به روند صادرات نفت ونزوئلا خودداری می‌کنند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازرویترز، آمریکا روی صنعت دریانوردی متمرکز شده و تلاش می‌کند از این طریق تا آنجا که می‌تواند حلقه تحریم نفتی ونزوئلا را تشدید کند.
به همین دلیل بسیاری از شرکت‌های کشتیرانی و همچنین شرکت‌های بیمه‌ای از ارائه خدمات به روند صادرات نفت ونزوئلا پا پس کشیدند.
تحریم آمریکا صادرات نفت ونزوئلا را به کمترین میزان در 80 سال گذشته رسانده و باعث شده است که دولت نیکلاس مادورو، از بخش قابل توجهی از اصلی‌ترین منبع درآمد خود که همان دلارهای نفتی است محروم شود. این روند باعث شده تا دولت ونزوئلا پول کافی برای واردات اقلام ضروری نظیر مواد دارویی و محصولات غذایی نداشته باشد.
این تحریم‌ها بخشی از تلاش آمریکا برای تضعیف دولت مادورو در ونزوئلا است.
علیرغم همه آنچه علیه ونزوئلا انجام شده اما دولت مادورو بیش از دو سال است پابرجاست و همین امر دولت ترامپ در آمریکا را به شدت خسته و کلافه کرده است.
دولت مادورو مدعی است که آمریکا در تلاش است تا نفت ونزوئلا را تصاحب کند. ونزوئلا مدعی است این اقدامات آمریکا غیرقانونی است و به افزایش مشقت‌های مردم این کشور منجر خواهد شد.
الیوت آبرامز، نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا،‌می‌گوید طی ماه‌های گذشته دولت آمریکا روی صنعت دریانوردی متمرکز شده تا روند اعمال تحریم‌های نفتی علیه ونزوئلا را تشدید کرده و کاراکاس را بیش از پیش منزوی کند.
این مقام آمریکایی مدعی است که بسیاری از شرکت‌های مالک کشتی‌ها، شرکت‌های بیمه‌ای و حتی ناخداها همکاری‌های خود با ونزوئلا را متوقف خواهند کرد.
وی گفت آمریکا در حال اعمال فشار به شرکت‌های کشتیرانی و بیمه‌ای است که به ونزوئلا خدمات ارائه می‌کند.
شرکت لویدز لندن،‌که یکی از بزرگترین شرکت‌های ارائه دهنده خدمات بیمه به کشتی‌ها در جهان محسوب می‌شود اعلام کرده که از ارائه خدمات به 8 نفتکش که در صادرات نفت ونزوئلا دخیل بودند عقب نشینی کردند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جای خالی جابر
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
دست‌مریزاد سردار سلامی
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸
طوبای حکمت
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵
هفت تپه قطعه‌ای از بهشت
پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۱