تاریخ انتشاريکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
کد مطلب : ۴۳۱۱۴۵
نتایج یک بررسی که در آمریکا انجام شده نشان می دهد شیوع ویروس کرونا باعث ترس و وحشت گسترده دانشجویان آمریکایی شده و بهداشت روانی آنها را به هم ریخته است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازمدیکال نیوز، شیوع ویروس کرونا در آمریکا نگرانی های دانشجویان در مورد فشارهای مالی و نحوه پرداخت شهریه را بیشتر کرده و سردرگمی در مورد نحوه تداوم ارائه خدمات آموزشی و آینده تشکیل کلاس ها بهداشت روحی  روانی آنها را کاهش داده است.
بررسی که از طریق مصاحبه با ۱۸ هزار دانشجوی کالج های مختلف در ۱۴ دانشگاه صورت گرفته نشان می دهد که میزان افسردگی در میان دانشجویان مذکور از زمان شیوع ویروس کرونا افزایش یافته است. بررسی یادشده که از ماه مارس تا ماه می انجام شده نشان می دهد روسای دانشگاه ها باید با برنامه ریزی دقیق برای ارائه خدمات آموزشی آنلاین و در پیش گرفتن سیاست های حمایت گرایانه از میزان نگرانی و ترس و وحشت دانشجویان بکاهند.

 
علاوه بر این به دانشگاه ها توصیه شده مراکزی را برای بررسی وضعیت بهداشت روانی دانشجویان تاسیس کنند یا در این زمینه به دانشجویان خدمات مشاوره ارائه کنند.
بر اساس این بررسی بیش از ۶۰ درصد دانشجویان تصریح کرده اند که شیوع ویروس کرونا دسترسی آنها به مراکز بهداشت روانی را دشوار کرده است. اکثریت دانشجویانی که مورد مصاحبه قرار گرفته اند گفته اند نگرانی از آینده باعث شده عملکرد دانشگاهی آنها تحت تاثیر قرار بگیرد.
البته حدود ۷۰ درصد از پاسخ دهندگان نیز از وجود حمایت های دانشگاهی از سوی مدیران دانشگاه های خود خبر داده اند و ۷۸ درصد هم گفته اند اساتید آنها از آنها حمایت کرده اند.
همچنین ۱۵ درصد از دانشجویان اظهار داشته اند که احتمال زیادی می دهند که به کرونا مبتلا شده باشند و ۶۰ درصد هم احتمال داده اند که در معرض تماس با ویروس بوده باشند. ۶۵ درصد در مورد تداوم شیوع ویروس کرونا اظهار نگرانی کرده اند.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما