رئیس کمیته ملی المپیک قرار است در خصوص اساسنامه جلسه را با نمایندگان شورای نگهبان داشته باشد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل از به دنبال عدم تایید اساسنامه کمیته ملی المپیک از سوی شورای نگهبان و ایراداتی که این شورا به اساسنامه گرفته قرار است مسئولان کمیته ملی المپیک مذاکراتی را در این خصوص داشته باشند.

سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک بعد از دریافت اساسنامه پنج‌شنبه هفته گذشته دیداری را با اسحاق جهانگیری داشت و مذاکرات لازم در خصوص اساسنامه صورت گرفت تا هماهنگی های لازم برای جلسه با شورای نگهبان انجام شود.

مسئولان کمیته ملی المپیک بر این باور هستند باید از طریق گفت وگو موضوع را حل کرد.

نکته جالب اینجاست بعد از ارسال اساسنامه در تاریخ ۱۴ مهر سال گذشته به شورای نگهبان، ۱۰ تیر ۹۹ بعد از ۹ ماه شورای نگهبان اعلام کرده چون منشور نداریم اظهار نظر امکان پذیر نیست.

ایران از سال ۱۳۲۸ منشور المپیک را پذیرفته و عضو کمیته بین المللی المپیک شده است، بعد از انقلاب هم آن را پذیرفته و ۷۲ سال است با این منشور کار می کند.

در صورتی که ایران منشور المپیک را قبول نکند باید از کمیته بین المللی المپیک خارج شود، در این صورت در هیچ رویداد بین المللی حتی فوتبال نمی تواند شرکت کند.منشور المپیک به شورای نگهبان ارسال شده است.
بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جای خالی جابر
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
دست‌مریزاد سردار سلامی
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸