تاریخ انتشارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
کد مطلب : ۴۳۱۰۸۱
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: امروز تا روز دوشنبه انتظار داریم گاهی شاهد رگبار و رعدوبرق پراکنده باران و وزش باد در آسمان مازندران باشیم.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل ازاحمد اسدی امروز درباره پیش‌بینی وضعیت جوی مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار  در شهرستان ساری، اظهار کرد: از امروز تا روز دوشنبه به‌دلیل عبور موج تراز میانی جو و استقرار جریانات شمالی سطح زمین انتظار داریم گاهی شاهد رگبار و رعدوبرق پراکنده باران و وزش باد در آسمان مازندران باشیم.
وی افزود: همچنین حداکثر دمای هوا طی روزهای اینده به‌صورت نسبی کاهش می‌یابد.
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با بیان اینکه رگبارهای پراکنده عمدتا ارتفاعات و دامنه‌های استان و مناطق ساحلی و جلگه‌ای را تحت تاثیر قرار می‌دهد، اضافه کرد: احتمال وقوع سیلاب‌های محلی ناگهانی در دره‌ها و مسیل‌های استان از پیامدهای این سامانه بارشی است.
اسدی با اشاره به اینکه این وضعیت تا پایان روز دوشنبه ادامه دارد، تصریح کرد: 
طی این مدت مردم و مسافران از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها پرهیز کرده و در صعود به کوهستان با  احتیاط انجام شود.
وی بیان کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، اواسط هفته جاری با تضعیف جریانات شمالی موقتا از شدت ناپایداری کاسته می‌شود و افزایش نسبی دما را خواهیم داشت.
اسدی در پایان گفت: دریای مازندران طی 24 ساعت آِینده به‌صورت مواج پیش‌بینی می‌شود و برای شنا مناسب نیست.

بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما